2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Hétfőn reggel felfüggesztették a Mol-részvények kereskedését a Budapesti Értéktőzsdén, a magyar cég vélhetően azért kérte a kereskedés szüneteltetését, mert az osztrák OMV hajnalban bejelentette, hogy eladta 21,2 százalékos Mol-részesedését az orosz SurgutNefteGaz-nak. Egyelőre nem tudni, mikor lehet újra kereskedni a papírokkal, elképzelhető, hogy majd csak kedden.

Az osztrák OMV hétfőn hajnalban jelentette be, hogy 1,4 milliárd euróért eladja a Mol-ban meglévő 21,2 százalékos részesedését. A hír hallatán még a nyitás előtt felfüggesztették a papírok kereskedését a Budapesti Értéktőzsdén, 10 órától azonban újra lehet kereskedni, ráadásul a sávot is kiszélesítették.

"A Mol értékpapír kereskedése határozat alapján felfüggesztésre került" - olvasható a Budapesti Értéktőzsde reggel megjelent szűkszavú közleményében. Ebből egyelőre az sem derül ki, hogy kinek a kérésére döntött így a tőzsde vezetősége, illetve hogy mikor indulhat újra a kereskedés.


Délelőtt aztán kijött az újabb közlemény, mely szerint 10 órától lehet kereskedni a Mol-lal. Emellett a tőzsde arról is döntött, hogy a normál 15 százalékról 30 százalékra szélesíti ki a napi elmozdulási sávot. Azaz akár 30 százalékkal is emelkedhet hétfőn a Mol-papírok árfolyama a piacon. Normál esetben 15 százalékos ugrásnál már egész napra felfüggesztik a kereskedést.

Az elemzők a hétfői nyitás előtt arra számítottak, hogy meglódul majd a Mol árfolyama, mivel az orosz cég részvényenként 19 212 forintot fizetett az OMV-nek, ami majdnem duplája a pénteki 9940 forintos záróárnak. Az osztrákok így nyereséggel tudtak kiszállni a Mol-ból, mivel az első 10 százalékos részvénycsomagot még 4000 forinton vették, a többit pedig 26 000 forinton, tehát 15 000 forint körül volt az átlagár.

Arról egyelőre nincs semmi hír, hogy az oroszoknak mi a tervük a 21,2 százalékos Mol-részesedéssel, és egyelőre a magyar cég sem kommentálta az OMV lépését. Vélhetően a Mol kérte a papírok felfüggesztését a tőzsdén, napközben várható reakció a cég részéről.


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!