3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az előző heti gyengülést újabb veszteségek követték az elmúlt héten a Budapesti Értéktőzsdén, így a BUX 20 ezer pont alá süllyedt. Az index az előző hét végi értékéhez képest 371,12 ponttal, 1,83 százalékkal csökkent, 19956,28 ponton zárt pénteken.

Az előző heti gyengülést újabb veszteségek követték az elmúlt héten a Budapesti Értéktőzsdén, így a BUX 20 ezer pont alá süllyedt. Az index az előző hét végi értékéhez képest 371,12 ponttal, 1,83 százalékkal csökkent, 19956,28 ponton zárt pénteken.

A nemzetközi tőkepiaci hangulat pesszimista maradt az elmúlt héten is. A hét elején azonban még bizakodásra adott okot a piac számára kedvező németországi választási eredmény, amellyel kényelmes politikai helyzetben lévő, a reformok mellett elkötelezett kormány jöhet létre. Az eredmény nem meglepő módon javította a német indexet, amelyhez egész Európa felzárkózott. A magyar jegybank hétfői, 50 bázispontos kamatcsökkentése viszont nem volt hatással sem a részvényárfolyamokra, sem a forintra.

A kereskedés iránya ugyanakkor már kedden elbizonytalanodott, és a részvényindexek szerdán már világszerte esésbe fordultak a kedvezőtlen amerikai makroadatok miatt.

A magyar börze csütörtökön még kis mértékű nyereséget tudott felhalmozni, ám az aznap 2 százalékot meghaladó eséssel záró tengerentúli piacok a hét utolsó napján ismét negatív tartományba lökték a BUX-ot. A budapesti index pénteken nap közben már 3,5 százalékos mínuszban is tartózkodott, ám a kereskedés utolsó fél órájában - elsősorban az OTP gyors emelkedésének köszönhetően - sikerült 1,8 százalékosra mérsékelnie a veszteségét.

A vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek a héten. A legnagyobb veszteséget - az előző héthez hasonlóan - a Mol könyvelte el, az olajpapír árfolyama 5,64 százalékkal 14730 forintra esett. Az OTP részvények ára 1,23 százalékkal 5200 forintra csökkent, míg a Richter 1,04 százalékos gyengüléssel, 38100 forintos áron fejezte be a kereskedést pénteken. A Magyar Telekom papírjai 1,5 százalékkal magasabb, 810 forintos árfolyamon zártak az előző héthez képest.


A kis és közepes részvények is negatívan szerepeltek, az árfolyamváltozásukat tükröző BUMIX index 48,46 ponttal, 2,44 százalékkal csökkent, 1935,89 ponton zárt pénteken. A részvényekkel a múlt héten 126,2 milliárd forint értékben kereskedtek, míg az előző héten 103,7 milliárd forint értékben születtek üzletek. A teljes adásvételből az OTP több mint 74 százalékkal, a Mol közel 10 százalékkal részesedett. A Richter részvényei a heti összforgalom mintegy 7 százalékát, a Magyar Telekom részvényei pedig 5 százalékát adták.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!