3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A forintot érintő inkább kellemetlen hírek megtették hatásukat, a magyar fizetőeszköz gyengült szerdán. A lengyel zloty ezzel szemben erősödött. Mindez részben betudható annak is, hogy a forint elmúlt időszakban felülteljesítő volt, áll a Commerzbank napi kommentárjában.

EUR/HUF (270,75 - 273,00): Az amerikai események nem igazán mozgatták meg a forint árfolyamát az euróhoz képest, legfeljebb a dollárral szemben érzékelhető némi forinterősödés. Tegnap egyébként a nagy kivárásban forintgyengülés volt tapasztalható, a piacon vették a zlotyt, adták a forintot (ez egyébként ma reggel is folytatódik), ami egyfajta korrekciónak is tekinthető az elmúlt napok forint túlteljesítése miatt, valamint érthető reakciók a tegnapi PLNHUF vételi ajánlásra, mely egy nagy londoni bank elemzőjének tollából fogant.

A másik HUF gyengítő hír az S&P hitelminősítőtől érkezett: öröm az az ürömben, hogy nem minősítettek "junk"-kategóriába, viszont a strukturális reformok hiányában az intézet továbbra is elképzelhetőnek tartja, hogy ront a besorolásunkon, vagyis fenntartja a negatív kilátást. Ez bizony nem jó hír. A többi minősítő esetleges besorolás rontása annyira nem lenne nagy probléma, náluk nem történne befektetési kategóriaváltás, de valószínűleg a forint más-más mértékben, de gyengülne. Kilátásjavulás csakis a kiadási oldal lefaragásával érhető el, de erről eddig nincs információnk, leszámítva a közszférából való elbocsátási tervet.

EUR/USD (1,4100 – 1,4275): A FED megtalálta azt a pontot, amivel nem okozott nagy turbulenciát a piacokon, de mégis igyekszik a harcot folytatni a munkanélküliség, zsugorodó növekedés, és a defláció ellen. Nyolc hónapon keresztül 75 milliárd dolláros mértékű lett a quantitative easing 2.0-ás csomag, de szükség esetén az összeget növelheti a Federal Reserve. A dollár a bejelentéskor hektikus mozgásokba kezdett 150 pontos csapkodások után 1,41 fölött stabilizálódott, majd ma reggel áttörte az 1,42-t is. A dollár / forint így áttörte a 192-es szintet lefelé, amire április óta nem volt példa. Holnap pedig jön az októberi nonfarm payroll adat, ami ha rosszabb lesz a vártnál, akkor újabb USD gyengülést idézhet elő.

CHF/HUF (196,75 – 199,50): Alacsonyabb lett az októberi infláció Svájcban, év / év alapon 0,2 százalékos lett a pénzromlás üteme. Ez mindenképpen jó hír a devizahiteleseknek, mert így a kamatemelés veszélye távolodik. Az adatra egyébként nem változott jelentősen a frank árfolyama, 1,3750-körül kereskednek az euróval, és 198 körül a forinttal szemben.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!