4p

A Napi Gazdaság elemzése szerint a jelenlegi részvénypiaci helyzet kissé hasonló a május végi, júniusi időszakhoz, amikor a BUX oldalazásba fogott, majd a fordulás jeleit mutatta, de azután mégis emelkedés következett.

Az elmúlt napok árfolyam-alakulása egyértelműen a bizonytalanság jeleit hordozza magában. A forgalom alacsony, a napi árfolyam-ingadozás szintén kicsi, teljesen olyan a piac rajzolata, mintha azt mutatná: "nem tudható, mi lesz holnap", írja a Napi Gazdaság.

A helyzet kissé hasonló a május végi, júniusi időszakhoz, amikor az index oldalazásba fogott, majd a fordulás jeleit mutatta, de azután mégis emelkedés következett. Erről Joseph D. Goodman bölcsessége is eszünkbe juthat: "A piac mindig azt teszi, amit kell, de nem mindig akkor."

A BUX index, miután a március óta tartó emelkedő trendcsatorna felső szélének közelsége miatti eladások visszaterelték a csatornába, csökkenni kezdett, kijelölve az előbbinél rövidebb távra a csökkenés irányát. Ebből a trendcsatornából kilépett, egyelőre azonban csak abban lehet reménykedni, hogy újra megcélozza a legutóbbi csúcspontot 20 174 pont közelében.

További ellenállásra csak ennek az ellenállásnak a leküzdése - az adott szint feletti zárások - után számíthatunk. A március óta élő trendcsatorna 20 500 pont közelébe engedi az indexet. Érdemes azt is figyelembe venni, hogy az augusztus 19-ei és 24-ei kereskedési napok közötti hatalmas résből még mindig nyitva maradt 136 pont. Ennek teljes betöltésére is érdemes számítani, főleg ha 19 000 pont alatti zárásokat látunk. Kellemetlen az is, hogy több kisebb rés maradt nyitva 14 500 és 15 500 pont között. A réseket - ha évek múlva is - mindig betölti a piac. Ezért az igazán egészséges és megnyugtató jel a folyamatos rés nélküli áralakulás.

A Mol hosszas küszködés után képes volt ismét a 14 600 forintos szint felett zárni. Amennyiben ma ismét az előbbi szint feletti zárásokat látunk, akkor jó esély van a 16 000 forint közelébe történő emelkedésre, eddig engedi ugyanis az árfolyamot a június közepén indult emelkedő trend csatornája. Ezt a forgatókönyvet akkor kell felülvizsgálni, ha 13 950-14 000 alatti zárásokat tapasztalunk. Ez ugyanis az előbb említett emelkedő trend megszakadását jelenti és 13 000 forintra viheti le a kurzust.

Az OTP-nél hasonló tétlenkedést tapasztalunk, mint a BUX gyertyái között. A márciusi emelkedés trendcsatornájának felső szélétől fogva ugyanúgy csökkenést, majd oldalazást tapasztalunk. Ugyanúgy betöltetlen az augusztus 20-át megelőző és az azt követő kereskedési napot jelképező gyertyák közötti rés. A tegnapi zárást követően ismét az 5200-as legutóbbi csúcs elérése jön szóba, egészen addig, amíg a zárások 4800 felett maradnak. Enélkül ugyanis a 4450-nél lévő rés betöltése valószínű. Ha jelentősebb korrekció következne, akkor a márciusban indult emelkedő trend 3900-4000 forint közeléig marad ép.


A Richter tavasz óta tartó emelkedő trendje megszakadt, de a 35 500 forint közelében lévő támasz ellenállt a további esésnek, ha ez sérülne, 32 000-ig csökkenhet. Arra, hogy a kurzus ismét célba veszi a 40 000-es értéket, inkább csak 37 500 forint feletti zárások nyomán kell gondolni. Az Egis árfolyama már nemcsak elhagyta az uralkodó emelkedő trendet, de jelentősebben korrigált is, a 18 500-18 700 forint közötti sáv adott neki támaszt. Mivel a kurzus jelenleg is csökkenő trendcsatornában tartózkodik, csak 19 500 feletti zárások nyomán számíthatunk fordulatra és újabb emelkedésre. Ekkor ismét a 21 650 forintos legutóbbi csúcs a legközelebbi korlát, 18 500 alatti zárások azonban komolyabb csökkenést vetítenek előre, és 16 000 forint közelébe mehet, írja a Napi Gazdaság.

A jelenlegi bizonytalan időkben a neves amerikai közgazdász, elméleti iskolateremtő John Maynard Keynes gondolatát is érdemes az olvasók figyelmébe ajánlani: "A piac tovább maradhat irracionális, mint te fizetőképes".

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!