3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A nap első felében jelentősen erősödött a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, délutánra azonban mérséklődött a szárnyalás. A végén csak 1,2 százalékos pluszban zárt a mutató, melyet főleg a vártnál gyengébb amerikai makroadatok és a gyengülő forint húzott vissza. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a nap nyertese az OTP lett.

A nap első felében jelentősen erősödött a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, délutánra azonban mérséklődött a szárnyalás. A végén csak 1,7 százalékos pluszban zárt a mutató, melyet főleg a vártnál gyengébb amerikai makroadatok és a gyengülő forint húzott vissza. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a nap nyertese az OTP lett.

A BUX index 19 364 ponton fejezte be a hét utolsó kereskedési napját, ez 1,71 százalékkal, több mint 300 ponttal volt magasabb a csütörtöki értékénél. A forgalom viszonylag magas volt, a végére több mint 30 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.

A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a nap nyertese az OTP lett, a Telekom viszont több mint 1 százalékkal olcsóbb lett. A bank részvényeiért a záráskor 4870 forintot adtak a befektetők, ez 3,62 százalékkal volt magasabb a csütörtöki záróárnál. A Mol a hajnalban megjelent gyorsjelentést 1,18 százalékos erősödéssel ünnepelte, így 14 540 forinton vonulhat hétvégére. Olcsóbb lett viszont a Magyar Telekom, mely 1,14 százalékos gyengülést követően 780 forintért cserélt gazdát.

Felemás napjuk volt a gyógyszeripari részvényeknek, hiszen a Richter ugyan 39 000 forinton tudott zárni, ami 2,62 százalékos emelkedést jelentett, az Egis viszont 0,53 százalékos visszaesést követően 19 700 forinton forgott a záráskor.

Csütörtökhöz hasonlóan ma is a délutáni órákban indult gyengülésnek a forint a bankközi devizapiacon, de most főleg a vártnál gyengébb amerikai makroadatok okozták a pesszimizmust. A részvénypiac zárása után 271,71 forintot kellett adni egy euróért, ami 0,3 százalékos gyengülést jelentett a magyar fizetőeszköz számára. A dollárral szemben 189,19-ig esett a forint, míg a svájci frank jegyzése 178,99-nél állt.

A nemzetközi tőzsdéken is délutánra romlott el a hangulat a délelőtti menetelés után. A londoni tőzsde FTSE indexe a nap második felében 1,17 százalékkal állt csütörtöki szintje felett, míg a frankfurti DAX 1,04 százalékos pluszban volt. Régiónkban a varsói WIG 20 0,95 százalékkal erősödött, pedig délelőtt még 3 százalék körüli pluszban is volt, míg a prágai tőzsde PX indexe a végén hirtelen esett 2,24 százalékos mínuszba.


Amerikában a nyitás előtt a vártnál kicsit gyengébb makroadatok jelentek meg: júliusban a személyes bevételek elmaradtak a várttól, míg a kiadások az előzetes konszenzusnak megfelelően alakultak. Ennek köszönhetően lefelé indultak a főbb mutatók a Wall Streeten, az első pár óra után a Dow 0,19 százalékkal állt csütörtöki értéke alatt, míg a S&P enyhe pluszban volt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!