3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A nap második felében megpróbált faragni korábbi hátrányából a BUX index, rövid időre le is dolgozta lemaradását, azonban a zárás már megint mínuszos lett. Először a vártnál kedvezőbb amerikai makroadat húzta felfelé a mutatót, majd megjelent egy gyenge adat is, ami helyrebillentette a hangulatot.

A nap második felében megpróbált faragni korábbi hátrányából a BUX index, rövid időre le is dolgozta lemaradását, azonban a zárás már megint mínuszos lett. Először a vártnál kedvezőbb amerikai makroadat húzta felfelé a mutatót, majd megjelent egy gyenge adat is, ami helyrebillentette a hangulatot.

20 796 ponton fejezte be a csütörtöki kereskedést a BUX index, ez 0,33 százalékkal maradt el az egy nappal korábbi értékétől. A 70 pontos visszaesés mellett a forgalom átlagos volt, körülbelül 20 milliárd forint értékben kereskedtek a befektetők.

A vezető részvények mindegyike veszített értékéből, de például a Richter viszonylag olcsón megúszta a pesszimista hangulatot. Az OTP papírjai 5380 forinton zártak, ami 1,56 százalékos visszaesés volt szerdához képest, míg a Mol 16 390 forintos árfolyama megegyezett a szerdaival. Öt forinttal lett olcsóbb a Magyar Telekom, mely a 802 forinton fejezte be a napot.

Az átlagnál jobb napjuk lett a gyógyszergyártóknak, hiszen az Egis 0,51 százalékkal drágulva 19 850 forinton tudott zárni, míg a Richter 0,99 százalékos emelkedést követően 38 880 forinton állt meg.

A kispapírok közül érdemes megemlíteni az FHB-t, mely a szerdai több mint 6 százalékos emelkedés után újabb bő 6,5 százalékot javított, így 1300 forint felett zárt. Ráadásul nagy volt az érdeklődés a kisebbik bankpapírok iránt, hiszen majdnem félmilliárd forint forgalmat bonyolítottak.

Reggel rosszul kezdett a forint az euróval szemben a bankközi devizapiacon, délre azonban ledolgozta hátrányát a magyar fizetőeszköz. A nap második felében pedig a másik irányba lengett ki az árfolyam, azonban 270 alatt sem tudott tartósan megmaradni. A részvénypiac zárása után 270,78 forintot kellett adni egy euróért, ami kicsit alacsonyabb volt a szerdai értéknél. A dollárral szemben 183,86-nál állt a forint délután, a svájci frank pedig 179,10 forintot ért.


A nap végére a nemzetközi piacokon is úrrá lett a pesszimizmus: a londoni FTSE délután 0,94 százalékkal állt szerdai szintje alatt, míg a frankfurti DAX 1,28 százalékkal gyengült. Régiónkban a varsói WIG 20 0,64 százalékot veszített, a prágai tőzsde PX indexe pedig 0,6 százalékot bukott.

Amerikában vegyes makroadatok jelentek meg: a szokásos heti munkanélküliségi statisztika a vártnál jobban alakult, a használt lakások értékesítése viszont meglepetésre visszaesett. Ennek köszönhetően pár óra után már a Wall Street is pirosban állt: a Dow 0,59 százalékot veszített, a S&P pedig 1,03 százalékos mínuszban volt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!