3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Főleg a magasabban kvalifikáltak keresik ezt a befektetési lehetőséget.

Egyre nagyobb az érdeklődés a nyugdíjbiztosítások iránt, a megkötött életbiztosítások ötödét teszik már ki az ilyen célú szerződések - hangzott el ma a Magyar Biztosítók Szövetségének (MABISZ) konferenciáján. Az állomány meghaladja a nyugdíjelőtakarékossági számlákét. Az átlagos befizetések alapján elmondható, hogy elsősorban a magasabban képzett, jobb jövedelmi helyzetben lévő ügyfelek kötnek nyugdíjbiztosítási szerződést.

Sokan vágynak gondtalan nyugdíjas évekre 

A hazai biztosítási piac nagy változások előtt áll. Megújul az uniós szabályozási környezet, az alkalmazkodás pedig erőforrásokat köt le a biztosító társaságoknál. Az ügyfelek ebből keveset fognak érzékelni, a biztosítóknak viszont sok teendőjük lesz, holott ezt az energiát az ügyfélélmény növelésére is lehetne fordítani - értékelt Pandurics Anett, a MABISZ elnöke.

A szabályozás mellett a technológiai újítások mutatnak utat a piacon. Az IoT, azaz Internet of Things technológia a vagyontárgyak biztosításában játszhat, sőt tulajdonképpen már játszik is fontos szerepet. E miniatűr készülékek folyamatos információt szolgáltatnak az adott vagyontárgy pozíciójáról, állapotáról. De hasonló technikai megoldás az életbiztosítások kialakításában is fontos szerephez jut.

A pénzügyi internetes innovációk szintén lépéskényszerbe hozzák a biztosítókat. A fiatalabb generációk szinte kizárólag elektronikus úton intézik már ügyeiket, ideértve a pénzügyeket is. Nekik, a jövő ügyfeleinek csak ezen a platformon érdemes szolgáltatást kínálni, s erre fel kell készülniük a társaságoknak. Amelyeknek az újszerű pénzügyi internetes megoldásokat kínáló közvetítők - mai, divatos nevükön fintech cégek - egyre erőteljesebb piaci szerepére is oda kell figyelniük. E vállalkozások lassan teljes értékű biztosítási céggé válnak a közvetítői státuszukból, ami a piac részbeni átrendeződéshez vezethet a nem túl távoli jövőben.

Windisch László, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke ide kapcsolódva a jegybank szabályozói szerepéről ejtett néhány szót előadásában. Felhívta a figyelmet az MNB-hez tartozó felügyelet kezdeményezésére. Az úgynevezett regulatory sandbox egy olyan lehetőség a biztosítási piacon innovációra készülő cégeknek, amellyel tesztelhetik, hogy új termékeik mennyiben felelnek meg az ezekkel szemben támasztott szabályozói, illetve piaci követelményeknek.

Az alelnök arra hívta fel a figyelmet, hogy az átmeneti időszakban a hatályos szabályozás keretein kívül eső biztosítási innovációkat is befogadnak, lehetőséget teremtve a kipróbálásukra piaci körülmények között. Amennyiben az innováció piacképesnek bizonyul, akkor az MNB kész korrigálni a hatályos szabályozását, de akár törvényszintű módosítást is kezdeményez, ha erre szükség van.

A jegybank felmérése szerint egyébként online szerződést a legnagyobb arányban, közel 75 százalékban az utasbiztosításoknál kötnek az ügyfelek. Viszonylag magas, 30-40 százalék közötti a kötelező gépjármű-felelősség biztosításoknál ez az arány, de Windisch szerint ennél nagyobb arányra számítottak előzetesen.

mfor.hu 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!