3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Januárban csökkent a befektetési alapok vagyona, ami elsősorban a hozamok negatív hatásának következménye, az értékesítések ugyanis 19,8 milliárd forinttal meghaladták a visszaváltásokat.

A tőkeáramlás és a hozamok eredőjeként a befektetési alapok összvagyona 21,5 milliárd forinttal, 0,4 százalékkal csökkent januárban. A hónap végén a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének (Bamosz) tagjai 5699 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban - közölte a Bamosz kedden az MTI-vel.

Az év első hónapjában a kötvényalapokból áramlott ki a legtöbb pénz, de csökkent a vegyes és a részvényalapok vagyona is, ugyanakkor nőtt a pénzpiaci, az ingatlan-, valamint a származtatott alapok vagyona.

A kötvényalapokból 17,2 milliárdnyi tőke távozott, döntően a rövid futamidejű kötvényekből, és ezen a hozamok sem tudtak korrigálni, így a vagyon 1 százalékkal 1302 milliárd forintra csökkent.

A vegyes alapokból 6,3 milliárd forintot vontak ki a befektetők és a hozamok sem alakultak kedvezően, így a vagyon 1,8 százalékkal csökkent, 766 milliárd forint volt január végén.

A részvényalapokból 1,2 milliárd forintot vettek ki és a hozamok tovább csökkentették a vagyont, ami így 5,8 százalékkal 253 milliárd forintra csökkent.

A pénzpiaci alapokba 20,4 milliárd forint friss tőke érkezett, vagyonuk 1,6 százalékkal nőtt, 1328 milliárd forintot ért el a hónap végén.

Az ingatlanalapokba 13,2 milliárd forint áramlott és a hozamok ehhez még hozzá is tettek, így a kategória vagyona 3,7 százalékkal gyarapodott, megközelítette az 577 milliárd forintot.

A tőkevédett alapoknál a visszaváltások 9 milliárd forinttal meghaladták az értékesítéseket és a hozamok is negatívak voltak, így összességében 6,1 százalékkal 422 milliárd forintra csökkent a kategória vagyona.

Az abszolút hozamú alapokból januárban 5,7 milliárd forintnyi tőkét vontak ki a befektetők, a hozamok is negatívan alakultak, a vagyon 1 százalékkal 728,5 milliárd forintra mérséklődött.

A származtatott alapokba 17,1 milliárd forintnyi friss tőke érkezett, és bár a hozamok nem tudtak ehhez már hozzátenni, a kategória vagyona így is 12,8 százalékkal nőtt, meghaladta a 82 milliárd forintot.

Az árupiaci alapoknál kisebb tőkekiáramlás volt, de a hozamok nagyon kedvezően alakultak, ennek köszönhetően a kategória vagyona 3,4 százalékkal 15 milliárd forintra emelkedett.

Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapokba közel 9 milliárdnyi friss tőke érkezett januárban, és bár a hozamok összességében nem lettek pozitívak, de a nettó eszközérték így is 3,8 százalékkal 170,6 milliárd forintra nőtt.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!