2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A reggeli nyitáskor még úgy tűnt, hogy az elmúlt napokban a nemzetközi tőzsdéket sújtó visszaesést megússzuk, ám a napközben publikált adatok ismét felerősítették a piaci félelmeket.

A reggeli nyitáskor még úgy tűnt, hogy az elmúlt napokban a nemzetközi tőzsdéket sújtó visszaesést megússzuk, ám a napközben publikált adatok ismét felerősítették a piaci félelmeket.

A nap elejei plusz ugyan gyorsan elolvadt, ám a koradélutáni órákig úgy tűnt, hogy mérsékelt visszesés lesz csak a tőzsdén. Ám előbb a Merrill Lynch számolt be csapnivaló eredményről, majd később egy újabb gyenge ingatlanpiaci hír borzolta a kedélyeket. Augusztushoz képest ugyanis szeptemberben 8 százalékkal, éves szinten 5,04 millióra csökkent a meglévő lakóingatlanok eladása az Egyesült Államokban. Ez 1999 óta a legnagyobb havi esés ebben az ingatlanpiaci csoportban. A Reuters által megkérdezett szakértők a szeptemberi értékesítést éves szinten 5,25 millióra várták az augusztusi 5,50 millió után.

Tetézte a bajt, Európa második, a világ harmadik legnagyobb olajtársaságának, a BP-nek közel 30 százalékkal csökkent a profitja, ami az olajszektor cégei között keltett aggodalmat. A társaság adózott eredménye 4,4 milliárd dollárra esett a szeptemberrel végződött negyedben az egy évvel korábbi 6,2 milliárdról, miközben az árbevétel 2,7 százalékkal 73 milliárd dollárra nőtt.

A magyar zárással egyidőben publikált olajtartalékok is gyengébbek lettek a vártnál, így a Dow bő órányi kereskedés után 100 pontos mínuszban van.

Az aggodalmak a magyar részvényárakban is tükröződtek, ahol a legnagyobb vesztes az OTP lett. A bankpapír ugyan napi mélypontjánál fél százalékkal magasaban végzett, így is 2,45 százalékot esett (9170).

A reggel még erős pluszban kezdő Mol végül 5 forinttal a pénteki záró felett fejezte be a napot, úgy hogy az olajrészvény is közel egy százalékos mínuszban volt délután négy körül. A MTelekom 1,38 százalkot vesztett (932), míg a Richter 2,4-et (37600). Érdekes módon az Egis ezzel szemben 1,1-et erősödött (23150).

A kicsik közül a Rába 3,7 százalékot esett (2051), az FHB 1,7-et (2020), míg a Synergon 1,4-et (1770).

A közel 40 milliárdos forgalom mellett a Bux 390 ponttal csökkent, ez 1,4 százalékos visszaesésnek felel meg. Az index záróértéke 27360 pont lett.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!