3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Érvénytelenítik december 11-i hatállyal azokat az Egis-részvényeket, amelyeket a részvényesek nem adtak át az új tulajdonos, az Arts et Techniques du Progres (ATP) részére - tette közzé a gyógyszeripari társaság a vezérigazgatói határozatot a BÉT honlapján hétfőn.

A közlemény szerint az érvénytelenített részvényeket törlik, illetve azok helyébe újakat bocsátanak ki az ATP tulajdonosa, a Servier javára.

Az Egis felkérte a Központi Elszámolóház és Értéktár (Budapest) Zrt.-t (Keler) , hogy működjön közre a részvények részleges törlésében, valamint rábocsátással a törölt részvények helyébe lépő, azokkal megegyező darabszámú, azonos jogokat megtestesítő új törzsrészvények keletkeztetésében szintén december 11-i határidővel. Ezek alapján a Servier az Egis valamennyi részvényének tulajdonosává válik - olvasható a határozatban. A Budapesti Értéktőzsde szabályzata értelmében a vételi jog gyakorlása az Egis részvényeinek automatikus tőzsdei kivezetését eredményezi.

Az Egis anyavállalata, a francia Servier november 18-án indította el a kiszorítási eljárást, miután a november 12-én lezárult nyilvános vételi ajánlattal 90 százalék fölé nőtt a befolyása a magyar gyógyszeripari vállalatban. A Servier a még tulajdonába nem került részvényekért a vételi ajánlattal megegyező, 28 000 forintos ellenértéket fizet.

A kistulajdonosoknak november 18-tól 29-ig kellett részvényeiket áttranszferálni a lebonyolító KBC Securities Kelernél vezetett számlájára. A vételárat december 6-ig fizetik ki. Az át nem utalt részvényeket érvényteleníti az Egis és újakat bocsát ki helyettük, ezeket átadja a főtulajdonosnak. Az érvénytelenített részvények ellenértéke megilleti a volt tulajdonosokat, megfizetéséről külön közleményt fog közzétenni a társaság - közölték korábban.

Az Egis részvényeire szeptember 24-én tett vételi ajánlatot a Servier csoport 100 százalékos leányvállalata, az Arts et Techniques du Progrés (ATP). Az ajánlatot megelőzően a csoport 50,91 százalékos többségi tulajdonrésszel rendelkezett az Egisben, ami az ajánlattal 96,43 százalékra nőtt. Az Egis 1991-ben alakult részvénytársasággá. A Budapesti Értéktőzsdére 1994-ben vezették be a részvényeit, amelyeknek 51 százalékát megvásárolta a francia Servier gyógyszergyár.

A társaság több mint 130 milliárd forintos éves árbevételének 80 százaléka exportból származik. Az Egis 18 országban van jelen közvetlen képviselettel, és termékeit több mint 60 országba exportálja. Az Egis legutóbbi lezárt éves jelentése alapján Magyarországon az eladott dobozok száma szerint a harmadik, a patikai vényköteles gyógyszerek piacán pedig a negyedik legnagyobb forgalmú gyógyszergyártó. Éves árbevételének mintegy 9 százalékát, évente több mint 12 milliárd forintot költ kutatás-fejlesztésre. A cég a magyarországi gyáraiban és külföldi irodáiban csaknem négyezer munkavállalót foglalkoztat. Magyarországon két gyártóbázisa van Budapesten és egy Körmenden.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!