3p

Az elmúlt héten kedden és szerdán kicsit dinamikusabban folyt a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, az előző hetinél is gyengébb forgalom ellenére ugyanis voltak nagyobb elmozdulások, a hét végére azonban lecsillapodott a piac. A piaci szakértők szerint azonban ez legfeljebb csak egy kis pihenés, az igazi irányok pedig később várhatók.

A BUX a múlt héten 847,53 ponttal, 3,85 százalékkal emelkedett, 22.871,90 ponton zárt pénteken. A vezető részvények közül az Egisnek és a Magyar Telekomnak mérséklődött az árfolyama, a többi blue chip nyereséggel zárta a hetet. A heti részvényforgalom 86,7 milliárd forintot ért el, míg az előző héten 98,6 milliárd forint értékben születtek üzletek.

Az index a 2009. december végi 21.227,01 pontos értékénél jelenleg 1.644,89 ponttal, 7,75 százalékkal áll magasabban.

A múlt héten a befektetők főként a makroadatokra figyeltek, amelyek pozitív hangulatot keltők voltak.

Az árak kedden késő délután indultak el felfelé, elsősorban annak köszönhetően, hogy az inkább megnyugtatónak értékelhető amerikai makroadatok hatására a piacok enyhén pozitív fordulatot vettek. Szerdán nagy forgalomban, optimista nemzetközi hangulatban erősödött a BUX. A szerdai pozitív hangulatot már a kereskedés előtt megalapozta, hogy kedvező hírek érkeztek a kínai és az ausztrál gazdaságról. Csütörtökön lendületét veszítette a budapesti részvénypiac, és pénteken sem tudott begyorsulni, a héten tapasztalt lelkesedés kezdett elpárologni.

A CIB Bank elemzése szerint a piacok várhatóan továbbra is hektikus reakciókat mutatnak majd, érzékenyen, de nem tartósan reagálva az egyes makroadatokra. Szerdán a főbb amerikai es európai részvénypiacok raliztak, a pozitív kockázatvállalási korrekció nyomán a dollár gyengült az euróval szemben, áttörte az 1,28-as határt.

A svájci frank árfolyama a forinttal szemben az előző heti 219 forint feletti történelmi csúcs után újabb rekordot döntött a héten, 221,70 forint volt kedden reggel. Az euró ekkor 286,98 forintot ért.

Míg az előző héten a svájci frank erősödése is közrejátszott az OTP árfolyamának csökkenésében - emiatt ugyanis tovább romolhat a bank hitelportfóliójának minősége - a múlt héten ez sem fogta vissza az OTP-t.                   

A BÉT 86,7 milliárd forintos heti forgalmának 66,93 százalékát az OTP részvények adásvétele tette ki. A Mol 11,99 százalékkal, a Richter 11,61 százalékkal, a Magyar Telekom pedig 4,7 százalékkal részesedett.

A vezető részvények közül az OTP volt a budapesti parketten a hét nagy nyertese: 8,87 százalékkal erősödött, 4.899 forintra nőtt az árfolyama.

A Mol 2,64 százalékkal erősödött, 21.400 forinton zárt pénteken. A Magyar Telekom részvények ára 0,15 százalékkal 677 forintra csökkent. A Richter 4,14 százalékkal drágult, 47.800 forinton fejezte be a hetet. Az Egis árfolyama 0,87 százalékkal 20.500 forintra csökkent. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 20,24 ponttal, 1,01 százalékkal 2.016,94 pontra erősödött.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!