2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Egész héten gyengélkedett a tőzsde, pénteken sem sikerült javítani.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 111,30 pontos, 0,42 százalékos csökkenéssel, 26 128,84 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 9,7 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest, a Mol és a Richter erősödött, az OTP és a Magyar Telekom pedig gyengült. A Mol-csoport eredménye a társaság pénteken nyilvánosságra hozott jelentése szerint csökkent 2016 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest, de így is meghaladta a szakértők által vártat.

Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank üzletkötője elmondta, közepes forgalom mellett továbbra is eladói nyomás uralta a magyar tőzsdét, az OTP árfolyama már hatodik napja esik. Jól látszik, hogy az elmúlt napok bizonytalan nemzetközi hangulata kezd úrrá lenni a magyar piacon is.

Horváth Ákos, az Erste Befektetési Zrt. elemzője az M1 aktuális csatornának kifejtette: a BÉT a nap végére elfáradt, és mínuszban fejezte be a napot, annak ellenére, hogy reggel még kicsit felülteljesítő volt az európai indexekhez képest, amelyek 0,5-1 százalékos mínuszt produkáltak, végül azonban a német DAX index minimális pluszban zárt. Az amerikai piacon fél százalék felett mínuszokat lehet látni a vártnál gyengébb munkaerőpiaci adatok miatt, amelyek kapcsán a kamatemelési várakozások egyre kijjebb tolódnak.

A Mol 35 forinttal, 0,22 százalékkal 16 235 forintra erősödött, 1,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 90 forinttal, 1,30 százalékkal 6850 forintra csökkent, forgalmuk 6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 1,06 százalékkal 465 forintra esett, forgalma 376,4 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 21 forinttal, 0,39 százalékkal 5391 forintra nőtt, forgalmuk 1,5 milliárd forintot ért el.

Így újul meg a pesti Duna-part

Jelentősen gyengült a forint az euróval szemben, késő délután az árfolyam megközelítette a 313,50-es szintet, amely közel két egységnyi gyengülés. A dollár egy egységgel, 275,20-ig erősödött a forinttal szemben.

Egyedül az állampapír piac zárt kedvezően, hiszen az egy éves lejáratot kivéve hozamcsökkenést láthattunk. A 3 hónapos papírok 1 bázisponttal, a 3 évesek 2, míg az 5 és 10 évesek 3-3 bázisponttal csökkentek. Az egyetlen kivételt jelentő egyéves papírok hozama 1 bázisponttal emelkedett.

MTI/mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!