4p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

"2009 mindenképpen egy nehéz év lehet a globális tőkepiacokon, így az év elején még változatlanul a nem túl magas kockázatvállalási hajlandóság lehet kifizetődő" - vélekedik Pallag Róbert, a Generali Alapkezelő részvényportfólió menedzsere. Az év második felében aztán óvatosan már érdemes lehet venni a túladottnak tűnő részvényeket - folytatódik az alapkezelő elemzése.

A jövő év első fele még oldalazással telhet a tőzsdéken, várhatóan nagyok lesznek a kockázatok, aztán a 2009-es év második felében már érdemes lehet a túladottnak tűnő részvényeket venni - olvasható a Generali Alapkezelő csütörtökön kiadott elemzésében. "A részvényportfólió allokációk azt mutatják, hogy az intézményi befektetők a magas osztalékot fizető távközlési és közszolgáltató cégeket, valamint a recessziós időszakot kevésbé megsínylő gyógyszergyártó cégeket súlyozzák felül" - vázolja fel a helyzetet Pallag Róbert, a Generali Alapkezelő részvényportfólió menedzsere.

"Megítélésünk szerint a vissza-visszatérő eladói hullámok során jövőre már érdemes lehet a túladottnak tűnő technológiai cégeket, ipar- és energiavállalatokat, nagyon szelektíven pedig a pénzügyi szektor bizonyos reprezentánsait preferálni" – hívja fel a figyelmet elemzésében Pallag Róbert.

A másfél- két évvel ezelőtti szintekről mostanra kimondottan olcsók lettek az úgynevezett BRIC-országok (Brazília, Oroszország, India, Kína) piacai, a zuhanó olajárak azonban érzékenyen érinthetik Brazília és Oroszország kilátásait. "A preferált piacunk Kína, méghozzá több ok miatt: vonzó értékeltség, erőteljes folyó fizetési mérleg többlet, devizastabilitás és a kilátásba helyezett, lakossági fogyasztást ösztönző gazdaságpolitikai lépések" - olvasható a Generali Alapkezelő elemzésében.

"Alapvetően egy mélyülő gazdasági krízis során nem a nyersanyagszektorban érdemes keresni a biztonságosnak tartott befektetést. A hirtelen ingadozásokat hozó, volatilis környezetben beválthatják a befektetők elvárt hozammal kapcsolatos várakozásait a jól menedzselt, historikusan kedvező adatsorral rendelkező abszolút hozamú alapok, amelyek esetében nem csak az emelkedő, de a csökkenő árfolyamokból eredő nyereség realizálására is lehetőség nyílik" - tette hozzá Pallag Róbert. A Generali abszolút hozamú alapja például forgalmazása első öt hónapjában 16,1 százalékos hozamot ért el.

Az energiarészvények tekintetében egyelőre nem látszik változás: a kitermelésben érdekelt cégek esetében az alacsony olajár rontja a kilátásokat, de Pallag Róbert úgy véli, hogy a finomítói marzsok szűkülésére és/vagy tartósan nyomott szinteken maradására is számítani lehet. A Mol szempontjából különösen hátrányos lehet, ha a 2008 során historikusan magas szinten tartózkodó dízel árrésekben komolyabb gyengülés következne be. Sajnos erre utaló jelek már vannak, és többek között ennek köszönhetőek a folyamatosan lefelé hozott elemzői célárak - folytatódik az elemzés.

"Az OTP megítélésével kapcsolatban erőteljes a bizonytalanság, hiszen a jegybank határozott fellépése és az azonnal érkező külföldi segítség ellenére nehéz prognosztizálni hazánk jövőbeni megítélését és ezzel párhuzamosan a forint jövőbeni árfolyamát" - véli a Generali Alapkezelő szakembere. Pallag Róbert szerint ez nem jelenti azt, hogy a legrosszabb forgatókönyv lesz érvényes a magyar bankra, a befektetőknek a következő egy-másfél évben a lépcsőzetes portfólióépítést javasolják.


„Nem érdemes teljesen figyelmen kívül hagyni a kisebb papírokat sem, hiszen ennyire drasztikus árfolyamhanyatlás során mindig akadnak olyan stratégiai befektetők, akik igyekeznek az eszközeikhez képest is jelentősen alulértékelt vállalatokban növelni befolyásukat. A meghatározó tulajdonos vásárlásait lehetett megfigyelni az Állami Nyomda, a Danubius, a Fotex vagy az FHB esetében, új tulajdonos jelent meg az Émászban, és a magas közkézhányad csökkenésével együtt módosulhat a tulajdonosi szerkezet a Rába esetében.” – mutatott rá Pallag Róbert, a Generali Alapkezelő Részvényportfólió menedzsere.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!