2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Többször írtunk már a MOL értékrombolásáról. Most ismét...

És ekkor még nem beszéltünk a részvényekről, melyek ki lettek helyezve több bankhoz is, melyet majd a cégnek vissza kell vásárolnia. A MOL EGYRE INKÁBB TÚLVÁLLALJA MAGÁT, pontosabban a vezetés. Az eladósodás várhatóan egyre csak nő, pont akkor, amikor a nemzetközi piacokon a hitelfelárak egekben vannak. Ez azt jelenti, hogy a következő évek profitjából a hitelezők, beleértve a kihelyezett részvények parkolási díját is egyre nagyobb szeletet kapnak: mi marad a részvényeseknek akkor? Fantázia már semmi sincs a papírban és vagy 20 százalékkal túlértékelt az OMV-hoz képest, mellyel a múlt években egy szinten volt értékelve (kisebb-nagyobb kilengésektől eltekintve).

A hazai kitermelés egyre esik vissza, egyre nagyobb hányadát a finomított olajnak kénytelen a piacon beszerezni, tisztán egy finomító céggé alakulva, mely könyörtelenül ki van téve a végtermék és az alapanyag közti rés (plusz ural/brent spread) alakulásának. Ezt próbálja megelőzni, hogy igyekszik felvásárolni a finomítókat a környéken, meg amit megkap, hogy ezzel is a konkurenciát valamelyest lenyomja és egy kvázi domináns pozíciót építsen ki. Nyakában adósságbilincsekkel... . Ez nem hangzik kecsegtetően. Miért is kéne ezt a céget venni mondjuk a más cég helyett, milyen versenyelőnnyel rendelkezik a Mol a szektortársaihoz képest? Most már Magyarországon is szabadon lehet vásárolni külföldi részvényeket is, nem kell a Molt venni, ha olajexposurt szeretnénk, főleg nem így, hogy tudjuk, jó áron nem tudunk megválni tőle. A Mol tán a hazai, iszonyatos demográfiai jellemzőkkel tarkított kishazánkbeli pozíciója miatt értékes? Az OMV ugyanazt akarta, mint a MOL most magában: hogy egyesítse Közép-Kelet-Európa finomítóit, hogy a marginok javuljanak. Ehelyett ismét harcolhatnak egymással, és a Mol menekül előre nyakában az özönvízzel... .

Vagy esetleg az a taktika, hogy lenyomjuk a részvényárat és valakinek olcsón átjuttatjuk a céget? Már-már ezt hinné az ember, látván a menedzsment mesterkedéseit.

Egy biztos, az OMV sokkal olcsóbb jelenlegi áron mint a Mol. A Mol egy fikarcnyi prémiumot nem igényel, annak aki pedig arra játszva veszi, hogy majd egyszer elkel azt ajánlom, ez az opció igen drága lehet amit fizet érte, jobban jár ha a prémiumot ellottózza...

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!