3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Jelentősen gyengült szerdán a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely végül közel 4,5 százalékkal zárt előző napi szintje alatt. A nap vesztesei a Mol és az OTP lettek, a bankpapírok már csak 4600 forintot értek a záráskor. A nemzetközi hangulat is kedvezőtlenül alakult, ráadásul a forint sem tudott érdemben javítani a keddi zuhanás után.

Jelentősen gyengült szerdán a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely végül közel 4,5 százalékkal zárt előző napi szintje alatt. A nap vesztesei a Mol és az OTP lettek, a bankpapírok már csak 4600 forintot értek a záráskor. A nemzetközi hangulat is kedvezőtlenül alakult, ráadásul a forint sem tudott érdemben javítani a keddi zuhanás után.

18 349 ponton fejezte be a napot a BUX index, ez 4,41 százalékkal volt alacsonyabb az egy nappal korábbi értékénél. A több mint 800 pontos zuhanás mellett a forgalom átlagosnak volt mondható, a végére majdnem 30 milliárd forint cserélt gazdát a piacon.

A vezető részvények kivétel nélkül veszítettek értékükből, különösen a Mol és az OTP árfolyama esett vissza jelentősen. A bankpapírokért 4601 forintot kellett adni a zárás pillanatában, ez 5,52 százalékkal volt alacsonyabb a keddi értékénél. A Mol is közel 5 százalékot bukott a végére, 13 750 forinton kereskedtek a részvényekkel. 2,6 százalékkal lett olcsóbb a Magyar Telekom, mely 750 forinton fejezte be a napot.

Borús napjuk volt a gyógyszergyártóknak is, hiszen a Richter 4,21 százalékos esést követően 36 400 forintot ért, míg az Egis 19 130 forintos szintje 3,58 százalékkal maradt el a kedditől.

Nem tudta érdemben korrigálni előző napi zuhanását a forint, sőt, a nap nagy részében tovább gyengült a magyar deviza az euróval szemben. A délutáni 276,20-as érték majdnem 1 százalékkal magasabb volt, mint a kedd délután tapasztalt árfolyam. A dollárral szemben 194,33-ig esett a forint, míg a svájci frank jegyzése 182,12 forint volt a részvénypiac zárása után.

A nemzetközi piacokon is pesszimista hangulatban telt a kereskedés, miután kedden ismét felerősödtek az amerikai pénzügyi szektorral kapcsolatos félelmek. A londoni tőzsde FTSE indexe délután 0,6 százalékos mínuszban volt, a frankfurti DAX pedig 0,62 százalékkal állt előző napi értéke alatt. Régiónkban a varsói WIG 20 3,88 százalékos zuhanást produkált, a prágai PX index pedig 4,04 százalékkal szakadt be.


A tengerentúlon a délutáni nyitás előtt jelent meg az ADP munkaerőpiaci index legfrissebb értéke, mely szerint augusztusban 298 ezer ember veszítette el az állását az amerikai versenyszférában. Ez ugyan csökkenést jelent az előző hónaphoz képest, de magasabb a várt 240 ezernél. Ennek hatására a Wall Streeten is mérsékelt eséssel indult a nap: az első pár óra után a Dow és a S&P is kicsivel keddi szintje alatt állt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!