2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

1,55 százalékos mínuszban zárta a szerdai kereskedést a vezető részvényindex. A lejtmenet az Európai Bizottság kora délutáni gazdasági jelentése után kezdődött, aztán nap végén még jobban belendültek az eladók.

Az Európai Bizottság szerdán tette közzé az őszi gazdasági jelentését, mely alapján a tavaszi állapothoz képest rontottak a várakozásaikon az Unió és az eurózóna teljesítményét tekintve. Ennek eredményeként késő délutánra meglehetősen negatív hangulat alakult ki a tőzsdéken, amiből a magyar sem maradhatott ki.

A BUX index 1,55 százalékot veszítve értékéből 18 898 ponton zárta a napot a már megszokottnak tekinthető 7,2 milliárd forintos forgalom mellett.

A vezető részvények többsége csúnya veszteséget könyvelhet el a szerdai kereskedés zárultával. A legnagyobb vesztes a Mol lett, mely 2,88 százalékos mínusszal 18 500 forintos árfolyamon vonul pihenőre. A kisebbik gyógyszertár, az Egis 2,14 százalékos csökkenés után 17 320 forintos árfolyamon zárta a napot, az OTP papírjai pedig 1,44 százalékot veszítettek értékükből a tegnapi záróhoz képest, vagyis 4100 forintos árfolyamon várják a következő napot. A Magyar Telekom részvénytulajdonosoknak 0,74 százalékos értékcsökkenést kell mára elkönyvelni, a papírok értéke 400 forinton zárt.

A nap egyedüli nyertese a Richter lett, mely még a pesszimista hangulatban is 0,12 százalékot tudott erősödni, így 40 310 forint lett a szerdai záróárfolyam.

A forint délután gyengülésnek indult, így a tőzsdezárás időpontjában egy euróért 282,5 forintot kellett adni, miközben a reggeli órákban még a 280-as szintet is megközelítette az árfolyam, egy amerikai dollár 221,2 forintot, egy svájci frank pedig 234,1 forintot ért.

A tengerentúli tőzsdén elsősorban az amerikai elnökválasztás volt a legnagyobb hatással, melyet követően enyhe korrekcióval nyitott a New York-i tőzsde. A kereskedés kezdetén a DJIA-30 index 0,42 százalék, az S&P 500 index 0,56 százalék, a Nasdaq Composite index pedig 1,18 százalék veszteséget mutatott. Szerdán a republikánus győzelem reményében felvett pozíciók felszámolása, valamint az Európai Központi Bank elnöke által felvázolt borús euróövezeti gazdasági kilátás gyengítette a tőzsdeindexeket.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!