3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Pénteken kora délután 10 000 pont alá esett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexének értéke, hasonlóra 2004 óta nem volt példa. Ráadásul egyelőre nem is látszanak pozitív jelek, így könnyen elképzelhető, hogy a zárásra is négyszámjegyű marad az index. Péntek kora délután már több mint 6 százalékos mínuszban volt a mutató, továbbra is az OTP vezeti az esést.

Közel öt éve nem volt ilyen alacsonyan a BUX index, mint most, utoljára 2004 májusában zárt 10 000 pont felett kicsivel. A pénteki kereskedés során a lélektani 10 000 pontos határ is elesett kora délutánra, a vezető részvények mindegyike zuhant. A BUX több mint 6,5 százalékkal, közel 700 ponttal állt előző napi értéke alatt.

Már a nyitás is erősen negatív volt a hangulat a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index meredeken lefelé indult a kezdés után. Kora délutánra aztán megtörtént az, amire már napok óta számítani lehetett: a BUX index 10 000 pont alá esett. Utoljára 2004 áprilisa körül volt ilyen alacsonyan a mutató. Délután egy óra után 9955 ponton állt a BUX, ez 6,53 százalékkal, 695 ponttal volt alacsonyabb csütörtöki értékénél.

A vezető részvények mindegyike bukott, így elkerülhetetlen volt a BUX meredek zuhanása. A legnagyobb vesztes az OTP, mely ismét több mint 10 százalékkal lett olcsóbb, így a héten összesen már mintegy 40 százalékot veszített. Kora délután már 1600 forint alatt volt a bankpapírok árfolyama, ráadásul egyelőre senki sem látja, hol lesz a szakadás alja. A Mol sem járt sokkal jobban:több mint 6 százalékos esést követően 8500 forintba kerültek az olajrészvények. A Magyar Telekom már reggel történelmi mélypontot ütött 510 forintnál délután 516 forintért cserélt gazdát, ami 4,8 százalékos mínuszt jelentett.

Rosszul teljesítettek a gyógyszeripari részvények is a piacon: az Egis 4,5 százalékot bukott, a Richter pedig 5,23 százalékkal volt olcsóbb, mint csütörtök délután.

Nem csak a BUX szenved az utóbbi napokban, a nemzetközi piacokon is erősen negatív a hangulat. Jól jelzi a helyzetet, hogy az amerikai Dow Jones index csütörtökön több mint hatéves mélyponton zárt a nap végén, holott korábban sokan abban bíztak, hogy a tavaly novemberi mélypont megtartja az indexet.

BUX záróárak


A közép-kelet-európai régió különösen gyengén teljesít mostanában, miután egyre több hír jelenik meg arról, hogy pénzügyi segítségre lesz szükségük a térség országainak. Különösen a bankszektorral kapcsolatban negatívak a kilátások, ezért zuhan itthon is az OTP árfolyama.

Magyar idő szerint délután fél háromkor inflációs adatok jelennek meg az Egyesült Államokban, talán ez lehet az egyetlen menedék a világ tőzsdéi számára. Mindenki abban bízik, hogy jó adatok fognak kijönni, és akkor talán kicsit mérséklődhet a zuhanás.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!