2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Nouriel Roubini, vagyis Dr. Balsors szerint a világgazdaságban jelenleg tapasztalható lassulás egy újabb pénzügyi válság előjele.

Roubini az elmúlt években sokat és sokfélét nyilatkozott, melyből egy, a 2008-as válsággal kapcsolatos előrejelzései tényleg bejöttek, aminek köszönhetően a személye véleményünk szerint kicsit túlmisztifikálttá vált. Ettől függetlenül érdemes figyelmet szentelni a szavainak.

"Pár hónapja még úgy véltem, hogy 2013 lehet a teljes összeomlás ideje" - mondta tegnap Londonban. "Most azonban, az amerikai gyengélkedő gazdaság, az euróövezet és az Egyesült Királyság problémái előrébb hozhatják az újabb mélypontot, ennek csúcspontja 2013, vagy akár korábbi időpont is lehet, de ez csak attól függ, hogy milyen politikai eszközök állnak még a kormányok rendelkezésére".

Nagyjából 60 százalék az esélye annak, hogy a fejlettebb gazdaságok újabb recesszióba süllyednek, miközben elfogynak a gazdasági hatalmak lehetőségei a gyorssegélyt illetően - nyilatkozta Dr. Balsors. Roubini szerint, ha lépéseket kell tennünk a gazdasági növekedés visszaállítása érdekében, akkor azokat most kell megtenni, és nem öt év múlva. Ezért rövid távon jelentős ösztönző lépéseket kell végrehajtani, különben újabb nagy válság jöhet. A különbség viszont a mostani és a pár évvel ezelőtti helyzet között az, hogy mára kifogyott a politika fegyvertára.

A közgazdász azt mondta, ha nagy mennyiségű pénze lenne befektetési célra, a készpénz mellett döntene, és a dollárt preferálná, hiszen a válság idején rendre erősödő trendet mutat az amerikai deviza. Ilyen piaci körülmények között ugyanis a részvények túlságosan kockázatos eszközönek bizonyulnak, ugyanakkor kifejezetten kedveli az alacsony államadóssággal és kis költségvetési hiánnyal rendelkező országok - mint például Kanada és Ausztrália - államkötvényeit.

Roubini előrejelzései azonban nem mindig pontosak, így érdemes feltételekkel kezelni a fentieket. 2009. március 9-én például, amikor a Standard & Poor's 500-as index 12 éves mélypontra (670 pont alá) süllyedt, azt nyilatkozta, hogy feltehetően az év végéig további esésre kell számítani, és akár 600 pont alá is zuhanhat. Ehelyett a márciusi mélypontról 65 százalékot emelkedett az index. Nos, ezért is tartjuk túlmisztifikáltnak Dr. Balsors szavainak értékét.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!