2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A portugál események nem befolyásolták a devizapiacokat, az euró csütörtökön tovább erősödött a svájci frank ellenében, ami a magyar devizát is húzta. A forint árfolyama minden jelentős devizával szemben lokális csúcson van, a frank ma akár 205 is lehet, áll a Commerzbank napi kommentárjában.

EUR/HUF (265,40 – 268,00): A hét elején még úgy volt, hogy várnunk kell az ÁKK következő devizakötvény kibocsátásáig, aztán tegnap déltől váratlanul elkezdtek szivárogni a nem hivatalos információk a tenderrel kapcsolatban. Késő estére már megérkezett a hivatalos bejelentés is, miszerint Magyarország 3 milliárd dollár összegben 10 éves futamidejű, illetve 750 millió dollár összegben 30 éves lejáratú állampapírt bocsát ki, 310, illetve 330 bázispontos felárral, 6,504, illetve 7,791-es hozammal. Az aukció sikeresnek mondható, elég csak az EUR/HUF árfolyamára vetni egy pillantást: tavaly május óta nem jegyezték a forintot ennyire alacsony szinten az euróval szemben, az UDS/HUF kurzusa pedig 2010. januári állapotokkal egyezik meg. A forint helyzetét tovább stabilizálta / javította, hogy a Standard & Poors hitelminősítő intézet megerősítette a magyar államadósság BBB- kategóriáját.

EUR/USD (1,4100 – 1,4200): Újabb rekordszintekre szöktek fel a portugál kötvények hozamai, egy nappal a portugál miniszterelnök lemondása után, a Fitch rögtön két fokozattal leminősítette az országot. Ez a hír nem rázta meg a devizapiacokat, ma reggel is meglehetősen magasan, 1,42 közelében jár az EUR/USD árfolyama, pedig a mediterrán országnak három hónapon belül 9 milliárd eurónyi forrásra lesz szüksége, hogy tudja magát refinanszírozni. A kereskedők valószínűleg azért nem estek pánikba, mert bíznak abban, hogy 3 hónapon belül végleges formába fogják tudni önteni az EU vezetői az EFSF, illetve az ESM- nevezetű válságalapokat, és így a szakadék szélén álló ibériai ország adóssághelyzete rövidtávon megoldódni látszik. Ma Európából és az USA-ból is fontos makroadatok érkeznek, délelőtt a német IFO-index értéket, délután pedig az amerikai negyedik negyedéves GDP növekedés mértékét tudhatjuk meg.

CHF/HUF (205,40 – 208,50): Ha folytatódik a frank euróhoz mért gyengülése (tegnap délután óta 100 ponttal 1,2920-ra kúszott fel az EUR/CHF kurzusa) és az EUR/HUF árfolyama is tartja magát, akkor akár a 205-ös CHF/HUF árfolyam sem elképzelhetetlen a mai napra.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!