3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Továbbra is marad a kitettség a globális széljárásnak, és egyelőre nem nagyon látszik semmi olyan esemény, ami megfordítaná a gyengülést, így akár tartósabban is 284 fölött rekedhetünk, véli a Commerzbank a napi kommentárjában.

EUR/HUF (282,30 – 285,80): Az amerikai elnökválasztás némi stabilitást hozott a tegnap reggeli kereskedésbe. A forint pozitív oldalát mutatta, eközben a figyelem újra Európára tolódott, és ahogy az lenni szokott a fókuszváltás után nem sokkal érkezett egy negatív adat, ami kissé sokkolta a pénzpiaci szereplőket. A német ipari termelés nagy meglepetésre közel két százalékkal csökkent szeptemberben. A globális hangulat azonnal fordult, mely alól a forint sem tudta kivonni magát és 281-ről több mint két forintot gyengült a délután folyamán. Az Európai Bizottság inkább pozitív jelentése a magyar költségvetésről sem tudta segíteni a forintot, és az éves tervezett 114 százalékára rúgó költségvetési hiány már csak hab volt a tortán. A régiónkat nem a forint esése dominálta tegnap délután és a mai nap sem. A lengyel jegybank tegnap 25 bázispontos vágással 4,5 százalékra módosította a lengyel alapkamatot. Belka jegybankelnök a sajtótájékoztatón lepte meg a hallgatóságot, amikor a jegybank a 2013-as lengyel növekedésre vonatkozó előrejelzését 2,1 százalékról 1,5 százalékra csökkentette. A jegybankelnök recesszióval egyelőre nem számol, ugyanakkor az infláció csökkenő trendje egyértelmű. A jegybank gyakorlatilag egy kamatvágási ciklust jelentett be, így a tegnapi vágást továbbiak fogják követni. A zloty az euróval szemben 4,11-ről 4,14-ig gyengült tegnap, majd tovább folytatta ma reggel, immár a 4,15-ös rezisztenciát is áttörve. Egy esetleges csalódást keltő ECB ülés további nyomást helyezhetne a régiós devizákra. A forintra közvetlen hatással lesznek a zlotyval kapcsolatos fejlemények is. Továbbra is marad a kitettség a globális széljárásnak, és egyelőre nem nagyon látszik semmi olyan esemény, ami megfordítaná a gyengülést, így akár tartósabban is 284 fölött rekedhetünk.

EUR/USD (1,2700 – 1,2820): Nem tartott sokáig a dollár gyengülése, Európában nagyobbak a bajok. Az 1,2880-as szintről a borzasztóan rossz német ipari adat (egy rossz BMI adat után) megjelenése után esésbe kapcsolt a közös deviza, rövid idő alatt 1,2740-ig gyengülve. A kegyelemdöfést Draghi úr adta meg délután, szerinte a német adatok egyértelműen azt mutatják, hogy a német gazdaságot is elérte a válság, ami, ha így van, nem sok jót jelezelőre a bajban lévő Monetáris Uniónak. (szerk.: a német gazdasági bölcsek is gyenge növekedésre számítanak jövőre) Az éjjel elfogadott görög csomag után volt egy kisebb hajnali korrekció, de ezt egy újabb, 1,2730-ig tartó esés követte, rövidtávon a támasz 1,27 környékén lehet. Az euró szempontjából ma is az ECB elnökének szavai lesznek a legnagyobb hatással kamatdöntő ülést követő sajtótájékoztatón. Délután okosabbak lehetünk a jövőt illetően.

CHF/HUF (233,30 – 236,80): Gyengülő forint, erősödő frank, 235 fölötti szintek. Itt is maradhatnak a gyengébb szintek a nap folyamán.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!