3p

A nap végén a vegyes amerikai gazdasági adatokat követően indult el meredeken a piac. A zárásra 250 pontot vesztett a Bux, nagyot esett az OTP és a Richter is.

A nap végén a vegyes amerikai gazdasági adatokat követően indult el meredeken a piac. A zárásra 250 pontot vesztett a Bux, nagyot esett az OTP és a Richter is.

Pozitív nyitást követően a nap nagy részét a tegnapi szint környékén, illetve enyhe mínuszban töltötte az index. Ugyan az amerikai nyitást követően ismét a vevők domináltak, és úgy tűnt pluszban zárhatunk, a négy órakor publikált fogyasztói bizalmi index keresztülhúzta a vevők számítását, és jelentős visszaeséssel zártunk kedden.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 252,39 pontos, 1,23 százalékos csökkenéssel, 20325,92 ponton zárt kedden, a forgalom az átlagosnál némileg erősebb, 24 milliárd forint feletti volt.

A nap vesztese a Richter lett, mely közel ezer forintot, 2,4 százalékot zuhant, és 37545-ön zárt. Nem jártak sokkal jobban az OTP részvényesek sem, a bankpapír 5302 forinton fejezte be a napot 98 forinttal a hétfői szintje alatt. A Mol árfolyama viszonylag jól tartotta magát, csak 0,41 százalékkal 15635 forintra csökkent. Emelkedett ugyanakkor a Magyar Telekom, mely 1 forinttal túllépve a hétfői szintet 811-en zárt.

A pozitív amerikai nyitást követően New Yorkban is a kivárás figyelhető meg, miután két egymás ellen ható adatot közöltek. A vártnál jobban nőttek az amerikai családi házak árai júliusban, ami a szakértők szerint azt jelzi, hogy stabilizálódik a lakóingatlan-piac. A családi házárak már a harmadik egymást követő hónapban nőttek júliusban.


A húsz amerikai nagyvárosi térség adatai alapján készített júliusi S&P/Case-Shiller index 1,6 százalékkal nőtt júniushoz képest. A növekedés több mint háromszorosa a Reuters által megkérdezett elemzők által várt 0,5 százalékos emelkedéshez képest. Júniusban az index 1,4 százalékkal nőtt. A havi áremelkedés hatására az éves szintű árcsökkenés 13,23 százalékra mérséklődött. A családi házak júliusi átlagos ára 2003 őszi szinten volt az Egyesült Államokban.

Esett viszont a fogyasztói bizalmi index. Az augusztusi 54,5 pont után a szakértők szeptemberre 57 pontos értéket vártak. Ettől jócskán elmaradva a mutató csupán 53,1 pont lett. Az adat miatt a befektetők óvatossá váltak, mivel az amerikai gazdaság alapvetően a belső fogyasztás által orientált növekedéstől függ. Így több elemző arra hívta fel a figyelmet, hogy a kedvezőbb ingatlanpiaci számok ellenére a gazdasági fellendülés (gyorsasága, és pályája) nehezen prognosztizálható.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!