2p

Az összegen 37 szervezet osztozhat a következő három évben.

Tízmilliárd forintos támogatást nyújt a kormány a szabadidősport ösztönzésére 37 szervezet számára a következő három évben az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) keretében - jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) sportért felelős államtitkára pénteken sajtótájékoztatón, Budapesten.

Futók a 32. Spar Budapest Maratonon 2017. október 15-én. (MTI Fotó: Mónus Márton)

Szabó Tünde azt mondta, olyan pályázatok nyertek el támogatást, amelyek a szabadidősport életvitelszerű gyakorlására ösztönöznek. Kiemelte: ma a magyar lakosság fele szenved krónikus betegségekben, amelyek nagy része megelőzhető volna rendszeres testmozgással. A pályázaton elsősorban helyi szervezetek nyertek el támogatást, mert ezek ismerik a helyben élők szokásait és igényeit, mondta Szabó.

Kapcsolódó cikkünk:
Újabb pénzcsapok nyílhatnak meg a hazai sport számára

Schanda Tamás európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkár közölte: az a céljuk, hogy a következő 3 évben legalább félmillió embernek, közöttük 30 ezer fogyatékossággal élőnek adjanak segítséget a támogatás révén a rendszeres testmozgáshoz. Közlése szerint először 3 milliárd forintos kerettel hirdették meg a pályázatot, ám annyira nagy volt az érdeklődés - 60 szervezet pályázott -, hogy 7 milliárd forinttal növelték az összeget. A legtöbb támogatást Borsod-Abaúj-Zemplén megyei szervezetek nyerték el - fűzte hozzá.

Mint mondta, a nyertesek a többi között futóversenyek, túrák rendezésére, a kerékpározás, a preventív célú egészségügyi szűrések népszerűsítésére, életmódklubok létrehozására kapnak támogatást.