3p

Mi legyen a pénzünkkel? Tegyük állampapírba? Részvénybe? Ingatlanba? Kriptóba?
A befektetésektől a vagyonkezelésig - újra itt a Klasszis Klub Live!

Jöjjön el személyesen, találkozzon neves szakértőkkel vagy csatlakozzon online!

2024. március 27. 17:00

Részletek és jelentkezés itt!

A hódmezővásárhelyi önkormányzat nyújt segítséget a nehéz helyzetbe került Alföld Porcelán Edénygyárnak. A dolgozók megtartása érdekében 37,5 millió forintos támogatást kapott a francia tulajdonosi hátterű társaság.

37,5 millió forintot kapott Hódmezővásárhely önkormányzatától az Alföld Porcelán Edénygyár Zrt. egyebek közt azért, hogy a vállalat meg tudja tartani dolgozóit, a francia tulajdonos pedig tőkét emel a társaságban a következő hónapban - tájékoztattak szerdán az érintettek Hódmezővásárhelyen.

Lázár János polgármester a támogatás aláírásakor elmondta: a város szempontjából meghatározó munkáltató támogatása nem volt kérdéses. A cél, hogy megmaradjanak a munkahelyek, a cég továbbra is Hódmezővásárhelyen működjön a jövőben, és további fejlesztések induljanak. A 37,5 millió forint egy támogatás csupán, melyhez az anyavállalat a Guy Degreene tőkeemeléssel járul hozzá. Az együttműködés tartós lehet a jövőben is, erről már megkezdődtek a tárgyalások - tette hozzá.

A városi támogatási rendszerről Lázár János kifejtette: már 2007-ben úgy döntött a képviselőtestület, hogy azokat a helyi vállalkozásokat támogatja, akik új munkahelyeket teremtenek. A következő két évben ezért, 139 munkaadó kapott 266,5 millió forintot. Ezzel mintegy 535 munkahely jött létre.

Tavaly ősztől, már nem csak az új munkahelyek teremtése, de a régiek megtartása is létfontosságú lett. A privatizációban sikeresnek számít a város, hiszen az eredeti Alföldi Porcelán gyárat három részben magánosították. A Villeroy and Boch-hoz kerültek a szaniter termékek, az Alföld Porcelán és a márkanév az asztali porcelánt gyártó Guy Degreene cégcsoporthoz került, az ipari kerámiát pedig a szintén francia Imerys csoport szerezte meg. Mindhárom cégcsoport magas színvonalú munkakultúrát, új technológiát és fejlesztéseket hozott a városba- tette hozzá a polgármester.

Tímár Tibor az Alföld Porcelán Edénygyár Zrt. vezérigazgatója az MTI-nek elmondta: tavaly ősszel egy leépítés után fordultak az önkormányzathoz segítségért. Nyárra ugyanis jelentősen csökkent a megrendelések száma és őszre a korábbi 350 dolgozóból, 70-et kellett elbocsátani. A megmaradt létszám tartós megtartásához kértek segítséget. A támogatást munkahely megtartó pályázatokra, és technológiai fejlesztésekre szánják.

A vállalat francia tulajdonosa a Guy Degrenne S. A. operációs elnök vezérigazgatója, Stephane Zancher kifejtette: a cégcsoport vezetése úgy döntött, hogy a pénzügyi év végén, azaz április 1-vel tőkeemelést hajt végre az Alföld Porcelánnál, a jelentős összeg azonban még nem publikus. A hódmezővásárhelyi gyár ezer fajta fehérárut, és csaknem ötezer színes árut állít elő. Az export elsősorban Franciaországba irányul, de jelentős partner Svédország és Finnország is. Növekvő a forgalom az amerikai piacon, és elindult a távol-keleti promóció is. A Guy Degreene éves forgalma 110-120 millió euró, ennek csaknem tíz százalékát adja az Alföld Porcelán.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!