3p

A magyarországi KPMG a szeptemberrel záruló pénzügyi évben 7,9 milliárd forintos bevételt ért el, szemben az előző évi 8 milliárd forintos árbevétellel. A könyvvizsgálat kivételével valamennyi üzletág növelte bevételeit, a társaság szerint az auditrészleg eredményét a pénzpiacokon és a könyvvizsgálói szakmában világszerte tapasztalt drámai változások befolyásolták.

A világgazdaságot jellemző bizonytalanság ellenére a KPMG következő pénzügyi évre 12% bevételnövekedést tervez. „Hiszünk benne, hogy a konszolidáció és az új helyzethez való rugalmas alkalmazkodás nyomán ismét stabil növekedés vár ránk. Optimisták vagyunk, mert a KPMG alapértékei – a minőség, a függetlenség és az integritás – az elmúlt év eseményeinek hatására felértékelődtek” – érvelt Richard Ebling.

A KPMG a közép- és kelet-európai régióban (KPMG CEE) 16 ország 24 városában működtet irodát, a munkatársak száma meghaladja a 2500-at. A régió 154 millió dolláros bevételt ért el az elmúlt pénzügyi évben, ez 7%-kal több mint egy évvel korábban. „A közép- és kelet-európai régió a világ egyik leggyorsabban fejlődő gazdasági övezete, a növekedésnek további lendületet adhat a nizzai szerződés októberi, írországi elfogadása, amely megnyitotta az utat az uniós csatlakozás felé a régió nyolc olyan állama (Csehország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia, Szlovénia és a három balti állam) előtt, ahol a KPMG CEE is jelen van” – mondta Richard Ebling, aki egyúttal a KPMG regionális irodájának elnöke.

A KPMG az Európai Uniós csatlakozás támogatója

„Az uniós csatlakozás egymagában nagyobb hatással lesz a magyar gazdaságra, mint bármi más az elmúlt ötven évben” – hangsúlyozta Richard Ebling. A csatlakozás önmagában várhatóan 2 százalékponttal emeli a GDP növekedését, míg az alacsony költségek, az olcsó és jól képzett munkaerő továbbra is komoly vonzerő lesz a vezető vállalatok számára. Már ma is számos multinacionális cég működteti regionális központját Magyarországon, számuk, a KPMG szerint, a jövőben növekedni fog.

„A 2004-es esztendő történelmi jelentőségű lesz Magyarország számára, ugyanakkor a csatlakozáshoz vezető jövő év, a felkészülés éve, talán még fontosabb: minél felkészültebben lépünk be az Unióba 2004 májusában, annál inkább tudjuk kamatoztatni a tagsággal járó előnyöket” – figyelmeztetett a KPMG vezetője. Az EU, egyebek mellett, sürgeti, hogy Magyarország igazítsa az uniós normákhoz az adókedvezmények rendszerét, és teremtse meg a feltételeket az uniós támogatások fogadására. Az uniós ismeretek hiányára tekintettel a KPMG olyan szolgáltatásokat kínál, amelyek megfelelő információt és segítséget jelentenek például az uniós jogharmonizáció gazdasági hatásainak felmérésében, az uniós normák érvényesítésében, az uniós támogatások megszerzésében és felhasználásában, vagy az uniós standardokhoz illeszkedő informatikai rendszerek alkalmazásában.


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!