2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az elmúlt öt évben 41 százalékkal nőtt a brit milliomosok száma, és ma már minden 65 felnőttből egynek hétszámjegyű - azaz legalább 430,5 millió forintos - vagyona van, elsősorban az erős ingatlanpiacnak és a tőzsdei nyereségeknek köszönhetően.

Míg 2010-ben 508 ezer, addig 2015-ben már 715 ezer milliomos volt Nagy-Britanniában. A legtöbben, 191 ezren közülük Londonban, a legkevesebben, 12 ezren Walesben élnek - vált ismertté a Barclays bank vagyonkezelői részlegének adataiból.

A vagyon azonban nem jár együtt a nagyvonalúsággal, az is kiderült ugyanis, hogy a szigetország legalacsonyabb jövedelmű régiójában, Észak-Írországban adakoznak a legtöbbet az emberek: a családok 45 százaléka áldoz jótékony célokra. Londonban ez az arány csak 28 százalék.

A vagyon eloszlását tekintve igazuk lehet azoknak, akik szegényebb Északról és gazdagabb Délről beszélnek, a főváros után ugyanis Reading, Cambridge és Birmingham prosperál a leginkább. A milliomosok száma ráadásul úgy emelkedett 41 százalékkal az elmúlt években, hogy a háztartások átlagos jövedelme mindössze két százalékkal nőtt 2011 óta. Különféle összesítésekből az is kiderült a napokban, hogy a legutóbbi adóévben 42 milliárd fontot folyósítottak bónusz formájában, főként London üzleti negyedében, a Cityben, ahol a bérek újra a pénzügyi válság előtti csúcs közelében járnak.

Kattintásra galéria nyílik!

Az ingatlan nagyon sokat ér, Londonban is ez pörgette fel a milliomosok számát. A brit fővárosban minden 45 emberből egy milliomos. Walesben 225-ből egy embernek van hétszámjegyű vagyona. A Zoopla közvetítő cég jelenleg 9400 ingatlant kínál egymillió font feletti áron, míg Skóciában például csak ötvenkettőt. Az amúgy nem túl előkelő kelet-londoni Leytonban 1,1 millió fontért eladó például egy teraszos ingatlan, míg Skóciában, Ross-shire-ben kevesebb mint feleennyiért árulnak egy 40 hálószobás viktoriánus kúriát.

Érdekesség azonban, hogy az átlag vagyon nem Londonban, hanem Anglia délkeleti részén a legmagasabb, 309 700 font háztartásonként. A fővárosban csak 213 ezer font, nem sokkal magasabb, mint Walesben.

A vagyonhoz szerencse is kell: a National Lottery szerint 1994 óta több mint 3900-an lettek milliomosok a lottó révén.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!