3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A magyar kormány sajnálattal látja, hogy Soros György hazugságai a német kormányt is meg tudják téveszteni - közölte Kovács Zoltán kormányszóvivő szerdán az MTI-vel. Mint emlékezetes, Kovács szerint az amerikai külügyminisztérium is "ténybeli tévedések" (amelyeket nem sikerült felsorolnia) alapján adott ki a CEU mellett egy közleményt, de Kósa Lajos szerint a Nobel-díjas közgadászokat is megtévesztette Soros György. Az Európai Néppárt is bedőlni látszik Sorosnak, mert több vezetője is a törvény vizsgálatára szólított fel.

Kovács arra reagált, hogy Ulrike Demmer német helyettes kormányszóvivő aggodalmát fogalmazta meg a magyar felsőoktatási törvény gyorsított eljárásban elfogadott módosítása miatt.

Kovács Zoltán sajnálatosnak nevezte azt is, hogy egy olyan felelősségteljes és komoly kormány, mint a német, ilyen kijelentéseket tesz. Kovács elismételte, a jogszabály-módosításnak az volt a célja, hogy felszámolja azokat a szabálytalanságokat, amelyeket az Oktatási Hivatal vizsgálata feltárt, egyúttal megszüntesse azt a kivételezést, amely indokolatlan előnyöket adott egy magyarországi felsőoktatási intézménynek, ezzel hátrányos helyzetbe hozva az összes többit. Az új szabályozás szerinte nem tartalmaz teljesíthetetlen feltételeket, miközben a CEU rektora épp ellenkezőleg látja. (Mivel az amerikai szövetségi kormánynak nincs joga felsőoktatási kérdésekben döntéseket hozni, csak az egyes államoknak, így könnyen belátható, hogy ha a törvény a szövetségi kormánnyal való megállapodást írja elő, akkor erre az amerikai alkotmány értelmében nincs lehetőség. Az amerikai alkotmányt ugyanis valaimvel ritkábban módosítják, mint a magyar Alaptrövényt... - szerk.)
 
Kovács Zoltán és Lázár János egy Kormányinfón 
 
A kormányszóvivő szóvá tette azt is, hogy a német fél a magyar kormány vagy a nagykövetség megkérdezése nélkül fogalmazta meg véleményét, miközben készséggel állnának rendelkezésére a felvetések megválaszolásában.
 
A kijelentés "különösen érdekes" egy olyan kormány helyettes szóvivője szájából, amelynek országában a tartományi oktatási szabályokat megvizsgálva alapvető kérdések vetődnének fel azzal kapcsolatban, hogy ott működhetne-e egyáltalán Soros György-féle egyetem - jegyezte meg Kovács Zoltán.
 
 
A Fidesz európai pártcsaládja is felkapta a fejét 
 
Az Európai Bizottságnak meg kell vizsgálnia a magyar felsőoktatási törvény módosítását; független, komoly értékelésre van szükség pártpolitikai viták helyett - közölte ugyancsak szerdán Manfred Weber, a Fideszt is a soraiban tudó Európai Néppárt (EPP) európai parlamenti frakcióvezetője.

A német politikus azt írta a Twitteren: az EPP-frakció elvárja, hogy a magyar kormány eleget tegyen a bizottság majdani értékelésében foglaltaknak.
 
"A gondolat- és a szólásszabadság, illetve a kutatás szabadsága lényeges elemei az európai identitásnak, a néppárti képviselőcsoport ezeket bármi áron meg fogja védeni"
 
- hangsúlyozta Weber a közösségi oldalon közzétett bejegyzésében. 
 
 
MTI 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!