3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara(MKIK) rendkívüli küldöttgyűlésén hétfőn elfogadták az alapszabálynak a kötelező kamarai regisztrációs rendszer bevezetéséhez szükséges módosítását.

Parragh László, az MKIK elnöke kiemelte: a gazdaságot fenntarthatóvá, működőképessé kell tenni, a kormányt a reformok végigvitelére biztatják, és ennek egyik eleme a kamarai törvény.

Szerinte olyan európai színvonalú kamarai törvényre van szükség, amely rálát a gazdaság szereplőire. Hozzátette: a jelenleg érvényben lévő jogszabály szerint 2012. január 1-jétől - az agrárterület kivételével - minden vállalkozásnak kötelező a regisztráció a területi kereskedelmi és iparkamaráknál.

Parragh László kitért arra, hogy a múlt évben az Nemzetgazdasági Minisztérium gesztorálásával elkészített kamarai törvény kapcsán a tagsági kör lehatárolásában és a tagdíjrendszerben nem sikerült megállapodni a Vidékfejlesztési Minisztériummal, a  vita még nem dőlt el, de hogy a közfeladatot megfelelően el lehessen látni, kezdeményezték a kötelező kamarai regisztráció bevezetését, amit január 1-jén a törvény hatályba léptetett.

A kormány határozott szándéka, hogy legyen új kamarai törvény, ami még az idei esztendő első felében létrejöhet - jegyezte meg az MKIK elnöke.

A kamarai nyilvántartásba vétellel kapcsolatban Parragh László elmondta: a regisztrációban megjelenik a kamarai hozzájárulás fizetési kötelezettség is, évente 5.000 forint, ezért a kamara térítésmentes szolgáltatást nyújt tanácsadás, üzleti partnerkeresés, a pályázatfigyelés területén.

Az MKIK elnöke jelezte, hogy országosan egységes adatlapot alakítottak ki a regisztrációhoz, megrendeltek az egységes szoftvert, így 2012. februárjától on-line módon is lehet majd űrlapot kitölteni.

Az MKIK adatai szerint év elejétől január 15-éig mintegy 1.500-an regisztráltak.

A kamara bevételeiről szólva Parragh László elmondta:  2012-ben 2,8 milliárd forintot kapnak a szakképzési feladat ellátására. További bevétel a kamarai tagdíj, illetve a regisztrációs díj, ez utóbbi 10 százaléka az MKIK költségvetésébe kerül, 90 százaléka a területi kamarák működését segíti.

Parragh László kiemelte: az idén először külön költségvetési soron szerepel a kamara. Eredetileg 1,9 milliárd forintot irányoztak elő a 2012. évi költségvetésben a kamarának, amiből 400 millió forintot a békéltető testületek kapnak, a fennmaradó 1,5 milliárd forintból 1 milliárdot az NGM zárolt, így jelenleg 500 millió felhasználható összeg áll rendelkezésre a költségvetésben. A Nemzeti Külgazdasági Hivatal és az MKIK megállapodása alapján 1,2 milliárd forintos önálló pénzügyi alap jön létre, amelyből kereskedelemfejlesztési feladatokat lehet majd ellátni.

A küldöttgyűlésen Kamarai Díj elismerést vett át Dombi András, az MKIK magyar-szlovák tagozat elnöke.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!