3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Nem fogja hagyni elszállni a hiányt a kormány, de a látható kiköltekező kedv miatt az időközi változások sokaságával kell még idén számolnunk, vélik a Raiffeisen elemzői heti összefoglalójukban.

A korábban kiszivárgottnál nagyobb pedagógus béremelést jelentett be a héten kormányzat, ami az idei évre 40-45 milliárd, egy teljes évre pedig 170-180 milliárd forintos tétel lesz a költségvetésben. A bank elemzői szerint láthatóan kiköltekező kedvében van a fiskális politika még akkor is, ha ennek a lépésnek az idei évre van fedezete. Ám a kommunikációból egyértelműen levezethető az is, hogy nem ez volt az utolsó ilyen típusú intézkedés, amiből az következik, hogy várhatóan idén is időközi változtatások sokaságával sikerül csak a hiánycélt teljesíteni. Azt a forgatókönyvet nem tartják valószínűnek a Raiffeisennél, hogy a kormány hagyná ismét elszállni a hiányt.

Eközben ugyan az inflációs statisztika 1,9 százalékra emelkedett, a piac ennek ellenére újra 50 bázispontos kamatcsökkentést áraz az év végéig.

Optimista a BÉT

Harmadik emelkedő hetét tudhatja maga mögött a BUX, de ennyi idő alatt sem sikerült a június 21-i héten elszenvedett csökkenést ledolgozni. Aggodalomra ad okot az is, hogy a forgalom az elmúlt 3 hétben egyre csökkent.

A hét eseménye mindenféleképpen a Richter részvények felaprózása. A cég 10-az-1 arányban hajtott végre aprózást, aminek köszönhetően két hét alatt 8,3 százalékot drágult a papír.

Az OTP 3. hete emelkedik és sikerült visszahódítania az 5000 forintos szinteket, de az 5125-ös csúcsig technikailag több akadályt is le kell küzdeni. Ráadásul – a teljes piaccal szemben - kimagasló forgalom (negyedéves átlag 130%-a) párosult a heti teljesítményhez. 

A Mol március eleje óta nem tud a 17000 forint fölött zárni. A héten is hiába tartózkodott felette, péntekre alá került. A forgalom ugyan erősebb volt, mint az előző heti, de elmaradt a negyedéves átlagtól.

A Magyar Telekom a héten nem esett történelmi mélypontokra, de a forgalom 3. hete zsugorodik. A 2009 októberétől érvényben lévő csökkenő trend nem mutat enyhülési jeleket.

Az Egis második hete nem bír emelkedni, legutoljára március végén történt hasonló. Mindehhez alacsony forgalom párosult. 

Wall Street

A jövő hét az egyik legforgalmasabb lesz az amerikai jelentési időszakban. Pénzügyi vállalatok (BoA, Citigroup) mellett technológiai cégek (Google, Microsoft) és ipari óriások (GE, Honeywell) is közzéteszik számaikat.

A magasabb kötvényhozamok elől lassan a részvénypiacra terelődő intézményi befektetők mellett a kisbefektetők továbbra is távol tartják magukat az indexektől. A Gallup felmérése szerint az amerikai lakosságnak csak 52 százalékának van részvény befektetése, ami 13 százalékkal alacsonyabb, mint a 2007-es csúcsok idejében. Sőt, a felmérés 1998 óta fennálló történelmében rekord alacsony értéknek számít.

Mindeközben az AAII kisbefektetők körében végzett felmérése szerint 2010 szeptembere óta nem látott, 18,64 pontnyi bővülést mutatott az optimisták tábora az elmúlt két hétben. Azonban, ahogy azt már korábban láthattuk nagyon törékeny ez a bizalom, figyelmeztetnek a Raiffeisen elemzői.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!