18p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Több mint nyolc százalékot zuhant csütörtökön a pesti tőzsde, az OTP és a Mol újabb tíz-tíz százalék feletti esést volt kénytelen elszenvedni. Az egész nap ingadozó magyar valuta 269 forintig gyengült késő délutánra. A Magyar Nemzeti Bank két új hiteltenderről döntött, és próbálja csökkenteni a hozamok volatilitását. Ennek köszönhetően elemzők szerint stabilizálódhat az állampapírpiac. Az Európai központi Bank ötmilliárd eurós hitellel segít az országnak. Egy őrült nap krónikája az mfor.hu-n!

19:05 Az amerikai Standard & Poor's nemzetközi hitelminősítő csütörtökön leminősítést valószínűsítő, negatív figyelőlistára tette az OTP Bank és az OTP Jelzálogbank kötelezettségeinek "BBB plusz" hosszú távú és "A-2" rövid lejáratú besorolását.

17:28
Bár az elmúlt napokban sorra lehetett hallani leépítésekről a hazai autóipari cégeknél, drasztikus, többezres elbocsátástól Magyarországon valószínűleg nem kell tartani, tudta meg az mfor.hu. Az emberek ugyanis a nehéz gazdasági helyzetben is fognak autót vásárolni, csak a kisebb fogyasztású, takarékosabb márkákat keresik majd. Az mfor.hu háttéranyaga.

17:25
Nagy utat járt be a forint csütörtökön: reggel 270 felett is volt az árfolyam, majd napközben a 260-as szintet is megközelítette. Negyed hat körül 269,18-nál állt az árfolyam. Összefoglaló a magyar valuta csütörtöki útjáról.

17:24 Gazdasági katasztrófa szélére sodródott
a fejlett ipari országok alkotta OECD-térség, és a világgazdaság egyetlen reménye Kína maradt, áll az egyik legnagyobb londoni külpolitikai elemző műhely friss helyzetértékelésében.

17:19 Az Európai Unió csütörtökön befejeződött brüsszeli csúcsértekezletét
megterhelte a nemzetközi pénzügyi válság. Nagy hangsúlyt kapott az a gondolat, hogy össze kell fogni a folyamatok valós gazdasági válsággá alakulásának megakadályozása érdekében, nehogy átgyűrűzzenek a bajok a termelésbe és a szolgáltatásokba. Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a találkozón négy magyar javaslatot terjesztett elő, ezek közül – a kormányfő szerint - háromnál jelentős előrelépés történt a tárgyalások során.

17:09
A S&P elemzői szerint nő a kockázata, hogy a hitelválság hatásai erősebben átterjednek Közép-Kelet-Európára és Ausztriára is, ezért a hitelminősítő az eddigi stabilról negatívra rontotta az Erste Bank kilátásait.

16:52 A BUX index
délután 13 239 ponton zárt, ez 8,59 százalékkal maradt el a szerdai értékétől. A részvényforgalom magas volt, a kereskedés végére 35 milliárd forint cserélt gazdát a részvénypiacon. A legnagyobb vesztes az OTP lett, mely 12,79 százalékos (484 forintos) esés után 3300 forinton zárta a napot. A Mol 10,89 százalékkal lett olcsóbb a végére, 10 600 forintig estek az olajrészvények. A Magyar Telekom megúszta 5,69 százalékos gyengüléssel a napot, 613 forint lett a végső árfolyamuk a távközlési papíroknak. A csütörtöki nap elemzése.

16:32
A Magyar Nemzeti Bank és az állampapírpiaci elsődleges forgalmazók csütörtöki megállapodása és a kínált jegybanki hitelek stabilizálhatják az állampapírpiacot, és a hosszabb kötvények hozamai heteken belül 100-150 bázisponttal csökkenhetnek - mondták az MTI által megkérdezett szakértők. Az MNB csütörtöki döntéseinek elemzése.

16:29
A szlovák kormány elfogadta a 2009-es állami költségvetés végleges tervezetét, amely továbbra is a bruttó hazai össztermék 6,5 százalékos növekedéséből indul ki. Az ellenzék szerint a büdzsé tervezete túl derűlátó, a szlovák kormány nem számol a globális pénzügyi válság lehetséges hatásaival, nem képez tartalékokat, sőt ellenkezőleg: növeli a kiadásokat. Az infláció növekedési üteme az idei 4,4 százalékról jövőre 4, 2010-re pedig 3,5 százalékra mérséklődhet. (InfoRádió)

16:15
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök péntek fél 10-től pénzügyi és befektetési szakértőkkel találkozik a Parlamentben, közölte a Kormányszóvivői Iroda.

16:12
New York részvénypiacai csütörtökön emelkedéssel nyitottak: a tőzsde kezdeti 40 pontnyi nyereségét 60 pontra, 0,7 százalékra növelte mintegy tíz perc elteltével. A Nasdaq technológiai piac előbb 6 pontot ment fel, majd ezt hamarosan közel megháromszorozta, 1 százalékos nyereséget mutatva. Azóta azonban negatívba fordultak az indexek: a Dow 1,36, az S&P 1,48, a Nasdaq 0,8 százalékos mínuszban volt negyed öt körül.   

16:01
Az Egyesült Államokban 2,8 százalékkal csökkent az ipari termelés szeptemberben egy hónap alatt. Ilyen mértékű visszaesésre 1974 decembere óta nem volt példa.

15:50
A négy magyar javaslatból háromnál jelentős előrelépés történt a tárgyalások során, mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök az EU pénzügyi válságcsúcsán Brüsszelben.

15:43
Az Erste Bank bejelentette, hogy egyelőre ugyan nem szigorítja a hitelezés feltételeit Magyarországon, de felülvizsgálja a lakossági és a vállalati hitelezés feltételeit, írja a Reuters. Eközben a K&H közölte, hogy a jövőben nem lehet a banknál öt százalékos önrésszel devizaalapú lakáshitelt felvenni. Össszefoglaló a banki hitelezés legfrissebb történéseiről.   

15:20 Az MNB nemrég bejelentett döntéseivel
párhuzamosan megnyugodni látszik a magyar valuta árfolyama. Míg reggel 270 fölé is benézett, délután egy szűk sávban, 264 és 266 forint között mozog az euróval szemben, jelenleg 264,60 forintot adnak egy euróért. Igaz, ez is jelentős gyengülés ahhoz képest, hogy 2008 harmadik negyedévében 240,65 forint volt az euró középárfolyama, júliusban pedig átlagban csupán 232 forintot kellet adnunk egy euróért.    

15:08
A vártnál jobban visszaesett az infláció az Egyesült Államokban: a közölt 4,9 százalékos adat erősíti az optimizmust. Ezzel párhuzamosan a heti friss munkanélküliek száma a vártnál nagyobb mértékben csökkent.

14:22
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) és az állampapírpiaci elsődleges forgalmazók megállapodást kötöttek, amely szerint az elsődleges forgalmazók folyamatos árjegyzés vállalásával próbálják csökkenteni a hozamok volatilitását, illetve növelni a piac transzparenciáját, a jegybank pedig új hiteloldali instrumentumok bevezetésével mozdítja elő az állampapírpiac keresleti és kínálati oldalának egyensúlyát, közölte csütörtök délután a jegybank. Összefoglaló az MNB döntéseiről.

14:19
Ismét tíz százalék fölé csúszott az OTP: a bank papírjai jelenleg 11,47 százalékos mínuszban vannak, 3350 forintos áron kereskednek velük. A BUX ismét visszagyengült, most csaknem nyolc százalékos mínuszban áll a tegnapi záróértékhez képest.

14:12
Rendkívüli ülést tartott csütörtökön a Monetáris Tanács (MT), melyen két új hiteltenderről döntöttek. Az egyik egy kéthetes futamidejű, fix kamatú, heti egyszeri fedezett hiteltender, korlátlan mennyiség mellett, a másik egy hathónapos futamidejű, rendszeresen meghirdetett, változó kamatozású, fedezett hiteltender, előre meghirdetett mennyiség mellett, közölte a Magyar Nemzeti Bank.    

14:11
Ami jelenleg Magyarországon a pénzpiacon zajlik, nem más, mint pánikreakció - mondta az InfoRádióban Csaba László közgazdász.  Hangsúlyozta: a magyar gazdaság alapjai erősek és a nemzeti bank is jelentős valutatartalékokkal rendelkezik, ennek ellenére sokan nem racionálisan, sőt saját érdekük ellenére cselekszenek.  Ilyenkor nem lehet a közgazdaságtan alapjául szolgáló racionális várakozásokból kiindulni. Csaba László szerint az állam is bizonyos szempontból túlreagálja a helyzetet a teljes betétgarancia biztosításával. A közgazdász szerint a párbeszéd nem segít, nem csak új kormányfő, hanem új kormány is kell.

13:57
Úgy tűnik, hogy az európai kormányok és jegybankok sorozatos intézkedései elérik céljukat, és lefelé indulhatnak a kamatok. A Brit Bankszövetség csütörtöki közlése szerint a három hónapos Libor-ráta a szerdai 4,55 százalékról 4,5 százalékra mérséklődött, így sorozatosan harmadik napja csökken a bankközi hitelek kamata.

13:54
A jelenlegi helyzetben nem lehet vitás, hogy el kell halasztani az állami bevételeket rövid távon csökkentő adóreform-programot, mondta Budai Bernadett kormányszóvivő csütörtökön.

13:52
Meredek profitesés a Nokiánál: a világ legnagyobb mobiltelefon-gyártójának számító cég harmadik negyedéves profitja 30 százalékkal 1,09 milliárd euróra, részvényenként 0,29 euróra esett vissza, az igazított érték a várakozásoknak megfelelően 0,33 euró. Az eladások öt százalékkal 12,2 milliárd euróra csökkentek, elmaradva az elemzők által várt 12,7 milliárd eurós értéktől.

13:48
A Merrill Lynch & Co 7,47 milliárd dolláros, részvényenkénti 5,58 dolláros harmadik negyedéves veszteséget jelentett - ez nagyobb a vártnál. 2007 azonos időszakában a vállalat 2,2 milliárd dolláros, papíronkénti 2,82 dolláros veszteséget halmozott fel. A Bank of America Corp által felvásárolt cég 16 millió dolláros bevételt szerzett a negyedévben. A leírásokat csak részben enyhítették az egyszeri nyereségek.

13:46
A legnagyobb amerikai bank, a Citigroup a szeptember 30-án véget érő fiskális harmadik negyedévét 2,8 milliárd dollár, részvényenkénti 60 cent veszteséggel zárta - ez csak minimálisan nagyobb mínusz az előzetesen vártnál. A mínuszt részben az értékpapír és banki részleg 4,4 milliárd dollár adózás előtti leírása okozta. A Citi 4,9 milliárd dolláros hitelveszteséget és 3,9 milliárd dolláros költséget jelentett a tartalékok emelése miatt.

13:40
A német gazdaság jövőre a recesszió szélén fog állni, 2009-re már csak 0,2 százalékos  gazdasági növekedést vár a kormány, mondta német hírügynökségi jelentések szerint csütörtökön Berlinben Michael Glos gazdasági miniszter. 

13:30 Stabilizálódni látszik a BUX
: fél 2-kor mínusz 5,55 százalékon áll, azaz az elmúlt órákban alig mozdult el az index. A legnagyobb mínuszban már a Richter van (8,12), az OTP 7,66, a Mol 4,2, a Telekom 2,31 százalékkal esett eddig a tegnapi záróértékhez képest.

13:26
Magyarország a 2010-ben esedékes következő választások előtt csatlakozhat az euróövezeti belépés előtt kötelező ERM-II. árfolyamrendszerhez - mondta a Financial Timesnak Gyurcsány Ferenc.

13:24 Kapzsiság és a mértéktelenség
húzódik meg a pénzügyi válság legmélyebb dimenziójában, mondta a Fidesz elnöke egy csütörtöki konferencián. Ezt a válságot emberek okozták, akik "loptak, csaltak, hazudtak, hamisítottak, eltitkolták a tényeket", azért, hogy minél több pénzt szerezzenek, fejtette ki Orbán Viktor. Az MSZP egyik képviselője ezzel szemben úgy véli, a jelenlegi pénzügyi válság a globalizált tőke válsága, ami bebizonyította, hogy utóbbi alkalmatlan eszköz az emberek életének igazgatására. Orosz Sándor, az Országgyűlés Környezetvédelmi bizottságának alelnöke szerint nemet kell mondani a gazdasági érdekek által vezérelt társadalmi modellre. (MTI)

13:09
Az ING Befektetési Alapkezelő elemzői szerint a fejlett világban elkerülhetetlenné vált a recesszió.

13:07
Hullámzó mozgást mutatott a forint a nap első felében, a devizapiac egyelőre kivár egy állítólagos "nagyszabású csomagra", melyről már szerda óta pletykálnak. Kora délután 267,40-nél állt a forint árfolyama az euróval szemben. Összefoglaló a magyar valuta délelőtti tejesítményéről.

12:28
Bizonyosnak látszik, hogy a hitelezési standardok sokáig nem lesznek annyira "ügyfélbarátok", mint a legutóbbi hónapokban. Az állami kezességvállalás és a kamattámogatás talán enyhíteni tudna a problémán.

12:23
Az első háromnegyed évben 125 272 új személygépkocsit és terepjárót adtak el Magyarországon, ami 4,6 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál. Elemzők szerint a közeljövőben az autóeladások a hitelválság hatására, a banki hitelezés nehezebbé válása miatt drasztikusan visszaeshetnek.

12:14
A kormány szombaton nyújtja be a parlamentnek a jövő évi büdzséről szóló javaslatot, az Állami Számvevőszék elnöke pedig hétfőn délelőtt adja át saját értékelésüket a költségvetésről, mondta el csütörtökön Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke. A jövő évi költségvetés fő számairól november 25-én szavaz az Országgyűlés; a zárószavazás a tervek szerint december 15-én lesz.

11:40
Tovább korrigál a BUX, jelenleg már "csak" 4,29 százalékkal marad el a tegnapi záróértéktől. A vezető indexek közül a legnagyobb mínuszban továbbra is az OTP van mínusz 7,64 százalékkal, de ez már javulás a reggeli zuhanáshoz képest. A Mol 2, a Telekom 1,54, a Richter 5,64 százalékos mínuszban áll. Elemzők szerint a piac most az MNB alelnöke, Király Júlia által tegnap meglebegtetett mentőcsomag részleteinek bejelentésére vár.     

11:31
A vezető nyugat-európai indexek is eséssel kezdtek csütörtökön, de délelőttig megúszták kisebb gyengüléssel. A vezető mutatók 2-3 százalék körüli mínuszban voltak az amerikai és ázsiai tőzsdék zuhanása után.

11:28
A pénzügyi válságból fakadó rossz előjelek ellenére a közép- és kelet-európai országok gazdasági kilátásai továbbra is kedvezőek az Erste Bank szerint.

11:02
"Normális emberek nem fektetik a pénzüket részvényekbe" – nyilatkozta Helmut Schmidt, aki 1974-től 1982-ig volt az NSZK kancellárja. A 89 éves szociáldemokrata politikus ezt a kijelentést a jelenlegi pénzügyi válságra tekintettel tette szerda este a Passau Kiadó egyik rendezvényén. Egyúttal óva intette a német lakosságot attól, hogy a mostani helyzetben spekulatív céllal vigye pénzét a tőzsdére. 

10:57
Úgy tűnik, a reggeli rángatózás után megnyugodott a forint: már egy órája a  263-as szint körül áll az euróval szemben.

10:48
A japán és a dél-koreai tőzsde után a hongkongi és shanghaji börze is jelentős mínusszal zárt csütörtökön. Előbbi 4,8, utóbbi 6,7 százalékot zuhant. 

10:40 Kisebb lesz a hiány a vártnál
: az idei eredményszemléletű államháztartási hiány a GDP 3,4 százaléka lesz a konvergenciaprogramban rögzített 4,3 százalékkal, illetve a korábban bejelentett 3,8 százalékkal szemben, ami 103 milliárd forintos megtakarítást jelent - mondta Veres János pénzügyminiszter.

10:33
Kapaszkodik vissza a szakadékból a magyar tőzsde: a BUX már "csak" 5,28 százalékos mínuszt mutat. Jönnek visssza a vezető papírok is: a Mol a reggeli zuhanás után most már csak 1,6 százalékos mínuszban van, a Richter mínusz 7, a Telekom mínusz 0,77 százalékon állt fél 11-kor. Az OTP viszont továbbra is mélyrepülésben van: 10,41 százalékkal érnek kevesebbet a bank papírjai a tegnapi záráshoz képest.   

10: 29
Az MNB és az EKB bejelentése ötmilliárd euró hitelkeretről a deviza-swap piac likviditásának elősegítése érdekében újabb lépés, amely megnyugtatóan rendezheti a piacokat - mondta Cselényi György a BNP Paribas kamatkereskedési igazgatója.

10:19
Megnyugvóban a tőzsde, EKB-hitelt kap a magyar jegybank, így ismét erősödik a forint. Jelenleg 263,26-on áll az euróval szemben. Reggel még 270 felett is volt.

10:18
Tovább tartanak a bankmentő akciók Európában, most a svájci kormány jelentette be, hogy segélyt nyújt az ország bankjainak. A legnagyobb svájci bank 5,2 milliárd dollárnyi tőkeemelés mellett jelentős állami hitelt kap. A UBS 60 milliárd dollárnyi megbízhatatlan hitellel rendelkezik, melyek a veszteségek nagy részét okozzák.

10:12
A hitelpiac zavarai "jelentős fenyegetést" jelentenek a lassulóban levő amerikai gazdaságra - jelentette ki szerdán Ben Bernanke, a szövetségi jegybank szerepét betöltő Fed elnöke, utalva arra, hogy esetleg újabb kamatcsökkentésre kerülhet sor.

10:06
Ugyan az első kereskedési óra végén is nagyon durva mínuszban áll a piac, de a napi mélyponthoz képest jócskán felfele tudott mozdulni a tőzsde. A nap vesztese eddig az OTP. Reggeli összefoglaló a BÉT-ről.

10:02
A gyenge makroadatok miatt tovább zuhan az olaj ára a világpiacon, csütörtök reggel 72,32 dollárba került egy hordó nyersolaj, utoljára tavaly augusztusban volt ilyen olcsó a nyersanyag. Az árfolyam zuhanását elsősorban a recessziós félelmek indokolják, ugyanis az elemzők arra számítanak, hogy a gazdaság lassulásával csökken a kereslet az olaj iránt.

9:58
Kezd visszajönni a BUX:  tíz óra előtt pár perccel már "csak" 7,13 százalékos mínuszt mutat az index. A Mol 4,29, a Telekom 3,08, az OTP 10,68, a Richter 8,34 százalékos mínuszon áll, azaz a nyitás utáni szakadás után stabilizálódni látszik a helyzet.

9:55
A világ hét legfejlettebb ipari országát, valamint Oroszországot tömörítő G8-csoport vezetői hamarosan csúcstalálkozón egyeztetik stratégiájukat a globális pénzügyi válság leküzdése kapcsán - tartalmazza a G8-ak Washingtonban kibocsátott szerdai közös nyilatkozata.

9:51 Negatív figyelőlistára helyezte
a szuverén magyar adósi besorolásokat szerdán a Standard & Poor's, a pénzügyi szektorban halmozódó finanszírozási nyomásra hivatkozva. A nemzetközi hitelminősítő Ukrajna besorolásait is negatív felülvizsgálat alá vette. A negatív figyelőlista általában a leminősítés előzménye.

9:41
A hazai kereskedelmi bankok közül az UniCredit és az Allianz Bank svájci frank alapú devizahitelt is kínál, a K and H Bank az ügyfeleket erősen szűrve; az OTP Bank és a CIB mérlegeli a helyzetet; a Volksbank euróban hitelez; az MKB Bank viszont leállította a devizahitelezést - derül ki az MTI körkérdésére érkezett válaszokból.

9:34
A MOL vezérigazgatója, Mosonyi György egy szerdai sajtókonferencián elmondta, 2010-ig bezárólag a vállalat kellő fedezettel rendelkezik a szükséges ügyletek bonyolítására. A vállalat számára 2,1 milliárd eurós tőkeállomány áll rendelkezésre, ebből az INA felvásárlási ügylete 800 millió eurót tehet ki, áll a Quaestor csütörtöki hírlevelében.

9:31 
Fél tízkor 9,45 százalékos mínuszban van a BUX. A zuhanást az OTP vezeti 11,5 százakékkal, a Mol 9,71, a Richter 9,97, a Telekom 5,23 százalékos mínuszt kénytelen elkönyvelni.  

9:30
A forint ismét enyhén gyengül: jelenleg 267,42 forintot adnak egy euróért. Igaz, reggel már 272 fölé is benézett a magyar valuta, azután - az EKB-hitel hírére - lement 264 körülre. Most megint kúszik felfelé.

9:23
Tovább tart a tőzsde zuhanása, egyre csak nőnek a mínuszok: a BUX már 9,65 százalékot zuhant a tegnapi záráshoz képest. A Mol tíz, az OTP több mint 12, a Telekom 5,5, a Richter 9,97 százalékos mínuszban áll.

9:22
Hónapokig eltarthat a kötvénypiaci helyzet rendeződése, áll a CIB Bank elemzésében.

9:20
A BUX már nyolc százalékos mínuszban van.

9:16
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) és az Európai Központi Bank (EKB) megállapodást kötött repóműveletekről, amely lehetőséget biztosít az MNB számára ötmilliárd euró értékhatárig euróhitel felvételére.

9:10
A BUX 6,11, az OTP 8, a MOL 7,78-ot gyengült eddig. Az OTP már 3500 forint alatt áll.

Háttér:

A tengerentúlon tegnap nagyot estek a vezető indexek, csütörtök reggel pedig Ázsia is folytatta a zuhanást. A vezető japán index például több mint 10 százalékkal gyengült a kereskedés végére. Mindez jórészt a recessziós félelmeknek köszönhető, egyre többen számítanak arra, hogy az amerikai gazdaság rövidesen recesszióba süllyed.

Ma is jönnek fontos adatok a tengerentúlról, főleg a szeptemberi inflációs statisztikára figyel a piac, az elemzők arra számítanak, hogy az augusztusi 5,4 százalékról 5,1 százalékra csökken a fogyasztói árak emelkedésének üteme, jórészt az olajárak töretlen zuhanása miatt csökkenhet az infláció. Szintén ma jelennek meg a szokásos heti munkanélküliségi adatok, illetve az ipari termelés alakulása a múlt hónapban.

Itthon a forinttal kapcsolatos események lehetnek fontosak a piacon, a kormány és a jegybank ugyanis mindent megtesz, hogy stabilizálja a magyar devizát az elmúlt napok hullámzása után.

Járai Zsigmond volt jegybankelnök az mfor.hu-nak elmondta: talán sikerül elkerülni, hogy súlyosbodjon a válság. A szakember szerint a megjelent hírekkel ellentétben államcsődről még nem beszélhetünk, jelenleg nincs szó teljes fizetésképtelenségről. Komoly probléma azonban a forint árfolyamának drasztikus gyengülése, Járai szerint akár 300 forint is lehet rövid időn belül az euró árfolyama.

Tegnap este zártkörű tanácskozást tartottak a Magyar Nemzeti Bankban, amiről sok részlet még nem szivárgott ki. A leggyakoribb kifejezések egyelőre az IMF, az EKB és a pénzügyi vagy árfolyamválság, az államcsőd gondolata még nem szerepel az illetékesek szótárában. Az mfor.hu által megkérdezett szakértő szerint a helyzet súlyos, ám Magyarország nem Izland, így nem valószínű a forint teljes összeomlása.

A részvények közül az OTP tegnap letapadt a -15 százalékos limitre, ez újabb hatalmas esést valószínűsít mára, ugyanis ebből az következik, hogy esett volna még a bankpapír, csak nem tudott. Valószínűleg ismét megnézi majd a -15 százalékos limitet, a visszafordulás attól függ, mit tud kezdeni az IMF, az EKB és a kormány a forinttal.

A Mol szintén egész nap esett, kis híján elérte a felfüggesztési limitet. Ez szintén további meredek zuhanást valószínűsít. Az olajpapírokban a támasz 10 500-nál van, ez volt a pénteki mélypont. A Richter jól állja a sarat, bár szerdán a nap végére lehúzták.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!