3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A sikeres gazdasági felzárkózást elérő országok tapasztalatai egyértelműen azt mutatják, hogy hosszan tartó felzárkózási folyamat csak minőségi növekedéssel érhető el - mondta Turóczy László, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) helyettes államtitkára szerdán Jászberényben, az Electrolux Lehel Kft. 1,3 milliárd forintos kutatás-fejlesztési projektjének záró rendezvényén.

A felzárkózáshoz nem elég például olcsó munkaerővel versenyezni ázsiai vetélytársainkkal, "több kell: tudás, hozzáadott érték kell, ahhoz képest, amit mások tudnak" - mutatott rá a gazdaságtervezésért és versenyképességért felelős szakpolitikus.

Ezért a kormány célja az, hogy a magyar gazdaság növekedése tudás alapúvá váljon az eddigiekhez képest, ne csak Európa összeszerelő üzeme legyünk, hanem az országban már működő termelési folyamatok fokozatosan bővüljenek, fejlődjenek - tette hozzá.

Turóczy László jelezte: a következő hétéves európai uniós költségvetési ciklusban Magyarország 2,1 milliárd eurót fordíthat arra, hogy helyt álljon a kutatási és innovációs versenyben.

Gönczi Sándor, az Electrolux Lehel Kft. vezérigazgatója elmondta: a Széchenyi 2020 program keretében az elnyert 560 millió forint vissza nem térítendő támogatással együtt összesen 1,3 milliárd forint értékű kutatási-fejlesztési projektet valósított meg a svéd tulajdonú cég. Ennek eredményként a legkorszerűbb technológiát és környezetre tudatosan figyelő megoldásokat alkalmazva új hűtőgépek, fagyasztóládák és porszívók fejlesztését és tesztelését indították el, valamint az e tevékenységekhez szükséges infrastrukturális beruházásokat valósítottak meg.

Olyan terméktípusokat hoztak létre, amelyeknél a legkorszerűbb technikai megoldásokat be lehetett építeni a termékekbe, valamint a munkafolyamatokba. A termékek és a gyártástechnológia minőségének és megbízhatóságának növelésére pedig a műszaki jellemzők mérésére szolgáló módszereket, illetve a mérési eszközrendszert is tovább fejlesztették - ismertette a cégvezető.

A projekt során a Electrolux Lehel Kft. a Miskolci Egyetem gépészmérnöki karával működött együtt, bevonva az egyetem tudásbázisát, kutatási lehetőségeit, oktatóit és hallgatóit. Az aktuális projekt sikeres megvalósítása után a cég és az egyetem a hosszabb távú együttműködés igényét is megfogalmazta, így többek között a Electrolux Lehel Kft. lehetőséget adna a hallgatók gyakorlati képzése során az ipari környezetben felmerülő fejlesztési feladatok megismerésére.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!