3p

A megfelelő vízgazdálkodás a turizmust is fellendítheti, így ezt a kérdést a régiók sem hagyhatják figyelmen kívül. Olyan aktuális ügyek, mint a Rába szennyezése vagy a Mosoni-Duna vízpótlása ráirányítják a figyelmet a vízvédelemre, de ezek a projektek "békeidőben" sem kerülhetnek háttérbe. Mfor.hu Staféta.

Holló Gyula, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium Vízgyűjtő-gazdálkodási és Vízvédelmi Főosztályának vezetője:

- A Nyugat-dunántúli Régió mennyire tartja fontosnak a vízgazdálkodást érintő programok megvalósítását, előtérben van-e ez a kérdés? Hogyan lehetne elérni, hogy a régióknál "békeidőben" se kerüljön háttérbe a víz- és árvízvédelmi projekt?

Molnár Csaba, a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke:

- A régió nagy lehetőséget lát a turizmus fejlesztésében (a Budapestet magába foglaló Közép-Magyarországi Régió után mi büszkélkedhetünk a legtöbb vendégéjszakával), ezért nem hagyhatjuk figyelmen kívül a vízgazdálkodási szempontokat.

A Nyugat-dunántúli Régió területe olyan kiemelt tavakat, folyókat érint, mint a Balaton, Fertő-tó, a Duna, a Mosoni-Duna, a Rába, a Mura és a Zala. Ezek természetileg és turisztikailag is meghatározóak, ezért a vízgazdálkodás mindig megjelenik a régió programjaiban.
Aktuálisan leginkább két téma foglalkoztat miket: az egyik a Rába szennyezésének az ügye, amelyben mielőbb szeretnénk javulást elérni, a másik a már másfél évtizede húzódó kérdés, a Mosoni-Duna vízpótlása a Szigetköz rehabilitációjával.

Helyi vízügyi szakemberek segítenek

A pályázati anyagok elkészítésénél az érintett szaktárcák képviselőit bevonjuk az előkészítési folyamatba, így számunkra is biztosítható a szakmaiság.

Ugyanakkor a Regionális Fejlesztési Tanács mellett működik egy "Regionális Tervező Hálózat" elnevezésű szerveződés, melynek a régióból már körülbelül kétszáz különböző területről érkező szakember a tagja - önkéntes alapon.

Ez a hálózat folyamatosan megkapja, megvitatja, véleményezi a készülő fejlesztési dokumentumokat, és ebben a munkában a helyi vízügyi szakemberek is aktívan rész vesznek.


Suchman Tamás: - Garantálható-e hosszú távon a Balaton jó vízminősége?
Holló Gyula (képünkön): - Kilencven százalékban garantálható a Balaton jó vízminősége a következő években. Ez az arány azért nem százszázalékos...

Jászai Gellért: - Hogyan látja a kkv-k szerepét a balatoni turizmus fellendítésében?
Suchman Tamás (képünkön): - Ahhoz, hogy a Balaton a 21. századi kihívásoknak eleget tudjon tenni, két szektorban szükséges komoly fejlesztéseket tenni...

Bóka István: - Mennyire látja biztosítottnak a Balaton környéki 21 településre tervezett beruházás életképességét, megtérülését?
Jászai Gellért (képünkön): - Ha a beruházást nem gondolnánk életképesnek, bele sem fogtunk volna a munkába. Szükség van a minőségi turizmus...

Olvassa el a Staféta című sorozatunk korábbi részeit is!

Kovács Zita

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!