3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az elmúlt években egyre tisztábbá vált a Balaton vize - a megmentéséért indított programok megvalósulásával egyidejűleg. A kiváló vízminőség megtartásának érdekében a jövőben teljessé kell tenni a szennyvíztisztítást, a területi szennyeződéseket pedig meg kell akadályozni, mondta el az mfor.hu Stafétájában Holló Gyula, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium Vízgyűjtő-gazdálkodási és Vízvédelmi Főosztályának vezetője.

Suchman Tamás, a Balaton Fejlesztési Tanács elnöke:

- Garantálható-e hosszú távon a Balaton jó vízminősége?

- Holló Gyula, a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium Vízgyűjtő-gazdálkodási és Vízvédelmi Főosztályának vezetője:


- Kilencven százalékban garantálható a Balaton jó vízminősége a következő években. Ez az arány azért nem százszázalékos, mert a száraz időszakokban a víz utánpótlása kisebb mértékben valósul meg, így átmenetileg lehetnek olyan állapotok, amikor nem nevezhető kiválónak a vízminőség.

Ahhoz, hogy továbbra is a mostanihoz hasonlóan jó minőségű legyen a "magyar tenger" vize, meg kell valósítani azt az intézkedési programcsomagot, amelynek bizonyos elemeit már sikerült teljesíteni az elmúlt években.

Elindult például a Kis-Balaton Vízvédelmi Rendszer második beruházási üteme, amely révén a Zala vízgyűjtőjéről érkező tápanyagterhelés tovább csökkenthető, ezzel is javul a tó vizének minősége.

Minél tisztább a víz, annál több a turista

Egy másik lényeges elem, hogy a szennyvíztisztítást teljessé kell tenni a tó vízgyűjtő területén, a területi szennyezéseket pedig meg kell akadályozni.

Ebben játszanak fontos szerepet a Kis-Balatonon kívül már korábban kialakított balatoni szűrőmezők.

A Balaton vízminőségének kérdése azért jelentős, mert korrelációban áll a turisztikával. Mint megfigyelhető volt, a nagyon vízhiányos állapotok, illetve korábban az angolnapusztulás idején jelentősen visszaesett a "magyar tengernél" nyaralók száma.

Holló Gyula kérdez Molnár Csabától, a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnökétől:

- Hogyan lehetne elérni, hogy a régióknál "békeidőben" se kerüljön háttérbe a víz- és árvízvédelmi projekt? A régió mennyire tartja fontosnak a vízgazdálkodást érintő programok megvalósítását, előtérben van-e ez a kérdés?

A választ Staféta című sorozatunk következő részében olvashatják!

Jászai Gellért: - Hogyan látja a kkv-k szerepét a balatoni turizmus fellendítésében?
Suchman Tamás (képünkön): - Ahhoz, hogy a Balaton a 21. századi kihívásoknak eleget tudjon tenni, két szektorban szükséges komoly fejlesztéseket tenni...

Bóka István: - Mennyire látja biztosítottnak a Balaton környéki 21 településre tervezett beruházás életképességét, megtérülését?
Jászai Gellért (képünkön): - Ha a beruházást nem gondolnánk életképesnek, bele sem fogtunk volna a munkába. Szükség van a minőségi turizmus...

Balogh Ákos: - Balatonfüreden az elmúlt időszakban több jelentős szállodaberuházás történt. Melyek az első érezhető hatásai a beruházásoknak?
Bóka István (képünkön): - A legtöbb fejlesztés 2006 végére, illetve az idei év elejére fejeződött be a településen...

Olvassa el a Staféta korábbi részeit is!

Kovács Zita

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!