2p

Az egy órára jutó átlagos munkaerőköltség 2011-ben 23,1 euró volt az Európai Unióban, tagországonként 3,5-39,3 euró között mozgott. Magyarország a többi kelet-európai országgal egyetemben a lista végén helyezkedik el. A belgák vezetnek, az észtek a britek előtt állnak.

A legmagasabb átlagos órabérköltségek az uniós tagországok közül Belgiumban (39,3 euró), Dániában (38,6 euró), Franciaországban (34,2 euró), Luxemburgban (33,7 euró), Hollandiában (31,1 euró) és Németországban (30,1 euró) voltak az Eurostat 2011-es adatai szerint. Ugyanakkor a legmagasabb átlagos órabérköltséget a nem uniós tag Norvégiában regisztrálta az Eurostat (44,2 euró).

Kelet-Európa a lista végén

Tavaly az átlagos becsült órabérköltségek a legalacsonyabbak voltak Bulgáriában (3,5 euró), Romániában (4,2 euró - 2010-es adat - ), Litvániában (5,5 euró), Lettországban (5,9 euró), majd a lengyelek (7,1 euró) és a magyarok jönnek (7,6 euró).

Tehát átlagban a belga munkaerő közel 5-ször drágább, mint a magyar, míg a norvég dolgozók foglalkoztatása közel hatszor annyiba kerül, mint a miénk. Érdekes összehasonlítás még, hogy a norvégok átlagosan a 12,6-szor többe kerülnek a foglalkoztatóknak, mint a bolgár munkások a hazájukban.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!