3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az első negyedév kedvező adatai alapján 5-10 százalék közötti árbevétel-növekedést tervez az idei évre a Videoton - mondta el az MTI-nek a vállalatcsoport vezérigazgatója.

Ezt a bevétel-növekedést pénzügyileg is megalapozza, hogy a 100 százalékos magyar tulajdonú, elektronikai alkatrészeket gyártó vállalkozás versenytársainál erősebben került ki a válságból és fejezte be a múlt évet - tette hozzá Sinkó Ottó.

A mintegy 20 jelentős termelővállalatot és több kisebb céget tömörítő integrált szerződéses gyártó és gyártási szolgáltatást végző vállalatcsoport 2009. évi konszolidálás előtti bruttó árbevétele 12 százalékkal kevesebb a 2008-ban elért 96 milliárd (konszolidáltan 81,5 milliárd ) forintnál, s bár az üzemi eredménye is kisebb lett a tavalyelőttinél, a visszaesés nem számottevő.

"Olyan eredményeket értünk el, amelyek pénzügyileg is alátámasztják idei terveinket, s a már folyamatban levő akvizíciók megvalósítását. Két főkockázati pontot látunk ebben az évben: az autóipar lehetséges visszaesését és a forint túlzott megerősödését.  Ha ezek nem következnek be, meglesz az 5-10 százalék közti növekedés"- hangsúlyozta a vezérigazgató.

A jelenleg csaknem nyolcezer munkavállalót foglalkoztató cégcsoport idei tervei között további - egyebek között a költség- és energia megtakarítást, a logisztika optimalizálását segítő - technológiai fejlesztések, korszerűsítések, valamint újabb akvizíciók, - üzletszerzések - szerepelnek.

A tervezett akvizíciók közül a legjelentősebb az ukrajnai. A Videoton több mint egy éve vetette meg a lábát Munkácson, ahol már több száz munkavállalót foglalkoztat. Ha - várhatóan még az idén - megvalósul az ottani vállalat privatizációja, tovább nő a Videoton létszáma és emelkedhet az árbevétele is. Két hazai cégvételt  is tervez a Videoton, ezekről azonban egyelőre nem kívánnak további információt adni  - mondta Sinkó Ottó.

A tervek szerint a cégcsoport az idén mintegy 3 milliárd forintot költ technológiai fejlesztésekre, beruházásokra. Ez az összeg elsősorban a technológiai színvonal növelését szolgálja. Az akvizíciókra szánt összeg idén meghaladja az 1 milliárd forintot, ami jelentősen magasabb a korábbiaknál.

Beruházásra tíz év átlagban mintegy 4 milliárd forintot fordított a Videoton, de tavaly a válság következményeként ez csak 2,5 milliárd forint volt. A Videoton tíz éve nettó betétes. Saját tőkéje jelenleg 70 milliárd forint, és folyamatosan növekszik, mivel az eredmény döntő hányada "benne marad" a vállalkozásban. Ennek köszönhetően 2009-es év során 3 milliárd forinttal nőtt a saját tőke.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!