2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Hét év óta a legalacsonyabb szintre csökkent márciusban a munkanélküliség az Európai Unióban.

Az Eurostat, az EU statisztikai hivatala pénteken közzétett szezonálisan kiigazított adatai szerint a munkanélküliségi ráta 2009 áprilisa óta a legalacsonyabbra 8,8 százalékra mérséklődött márciusban a februári 8,9 százalékról és a tavaly márciusi 9,7 százalékról.    

Az euróövezet 19 államában 10,2 százalékra csökkent az állástalanok aránya a februári 10,4 százalékról, illetve a tavaly márciusi 11,2 százalékról. Az eurózónában 2011 augusztusa óta nem volt ilyen alacsony a munkanélküliség.

A legalacsonyabb, 4,1 százalék Csehországban volt a  munkanélküliség márciusban, a második helyen 4,2 százalékkal Németország áll.

A legmagasabb rátát Görögországból jelentették, ahol januári adatok szerint 24,4 százalék volt a munkanélküliség, majd 20,4 százalékkal Spanyolország következik.

Az EU 28 tagállamából 25-ben csökkent a munkanélküliség márciusban, Ausztriában, Lettországban és Finnországban viszont emelkedett.

Az unióban 21,42 millióan voltak munka nélkül márciusban, ebből 16,44 millióan az eurózónában. Tavaly márciushoz képest az unió egészében 2,09 millióval, az eurózónában pedig 1,477 millióval csökkent a munkanélküliek száma.

Így újul meg a pesti Duna-part 

Mérséklődött, de továbbra is súlyos gond a fiatalkorúak munkanélkülisége. A 25 év alattiak körében márciusban az unió 29 tagállamában 19,1 százalék, az eurózónában pedig 21,2 százalék volt az állástalanok aránya a tavaly márciusi 20,9 százalékkal, illetve 22,7 százalékkal szemben. A legjobb Németországban volt a helyzet, ahol a 25 éven aluliak 6,9 százaléka volt állás nélkül, míg Görögországban januári adatok szerint 51,9 százalék, Spanyolországban 45,5 százalék, Horvátországban 39 százalék, Olaszországban pedig 36,7 százalék volt a munkanélküliség a fiatalok körében.

Magyarországról az Eurostat nem közöl márciusi adatot. Az unió statisztikai hivatalának kimutatása szerint februárban 5,8 százalék, tavaly februárban pedig 7,4 százalék volt a munkanélküliség Magyarországon. A 25 év alattiak körében egy év alatt 19 százalékról 14,1 százalékra csökkent a munkanélküliségi ráta.

A KSH csütörtökön azt közölte, hogy az első negyedévben 6,1 százalékos volt a munkanélküliség, az előző negyedévi 6,2 százalékkal és az egy évvel korábbi 7,8 százalékkal szemben.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!