3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Októberben lezárult az egyesülési folyamat, amellyel a Gamax Informatikai és Munkaerő-kölcsönző Kft. HR üzletága megvásárolta a győri székhelyű Pannon-Work Zrt.-t.

Az egyesüléssel Magyarország jelenleg legnagyobb kölcsönzött létszámot foglalkoztató tisztán magyar tulajdonú munkaerő-kölcsönző vállalkozása jött létre - mondta Homonnay Géza, a Pannon-Work igazgatóságának elnöke kedden Budapesten sajtótájékoztatón.

Az igazgatóság elnöke az APEH adataira hivatkozva elmondta: a teljes magyar munkaerő-kölcsönzési piac jelenleg körülbelül 43.000 fő, ebből a Pannon-Work 2.500, a Gamax 2.700 munkavállalót kölcsönöz.

Hozzáfűzte: azt szeretnék elérni, hogy az egyesüléssel megújult Pannon-Work Zrt. országos lefedettségű cég legyen, ennek Budapest is fontos része, így nemrég nyílt meg a két cég közös budapesti irodája.

Az árbevételi tervekről elmondta: a Pannon-Work idén várhatóan 6 milliárd, a Gamax pedig 9 milliárd forint árbevételt realizál, jövőre pedig - az egyesülés után - körülbelül 11 milliárd forintos bevétellel számolnak.

Molnár Imre, a cég gazdasági igazgatója kifejtette: a munkaerő-kölcsönzés tőkeigényes tevékenység, és ugyan a Pannon-Work és a Gamax HR üzletága külön-külön is jelentős piaci szereplő volt, egyesülve hatékonyabban fel tudják venni a versenyt a nemzetközi hátterű cégekkel.

Hozzátette: a magyar munkaerőpiacon a foglalkoztatottak 2-3 százaléka kölcsönzött munkaerő. Hosszabb távon Magyarországon sem olcsóbb a kölcsönzött munkaerő, nincs árelőny, ugyanakkor ennek a foglalkoztatási formának az az előnye, hogy a megbízó cégnek nem kell foglalkoznia HR-tevékenységgel. Kiemelte: a multinacionális cégek a válság hatására ismét felismerték a rugalmas foglalkoztatási formák előnyeit, nőtt a kölcsönzött munkaerő létszáma.

Molnár Imre a 2011-es kilátásokról elmondta: a munkaerő-kölcsönzési megrendelések kétharmadát a feldolgozóiparban tevékenykedő cégek adják, így sok függ a megrendelés-állomány alakulásától, az exportpiacok konjunktúrájától. A válság miatt tavaly őszig átlagosan 40 százalékkal esett vissza a munkaerő-kölcsönzési piac, de tavaly szeptembertől kezdett magára találni, és mostanra értünk vissza a válság előtti szintre - fejtette ki. A kevésbé "válságérzékeny" szektorokban - amelyek a munkaerő-kölcsönzési megrendelések egyharmadát adják - például a banki, és pénzügyi szolgáltató központokban, call centerekben a krízis ellenére is szinten maradt a foglalkoztatottak, így a kölcsönzött munkaerő létszáma is.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!