3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az Economist olvasói érdeklődnek Magyarország iránt, a rólunk kialakult kép több fontos területen, például a külkereskedelmi kapcsolatokban kedvező.

Az ellenőrző hatásvizsgálat szerint kedvezően befolyásolta mértékadó külföldi üzleti körök véleményét Magyarországról az ITD Hungary szervezte és az egyes összeállításokban szereplő cégek által is szponzorált Hungarian Economic Review (HER) sorozatcímű promóciós akciója, melyet a Gazdasági Minisztérium 50 millió forinttal támogatott -- tájékoztatta a Világgazdaságot Gyárfásné Fekete Judit, az ITD Hungary marketing- és kommunikációs igazgatója.

A kampány keretében 2000 folyamán havi rendszerességgel jelentek meg a magyar üzleti, köz- és kulturális életet bemutató, elemzésekből, adatokból, nyilatkozatokból újságcikkszerűen felépített tematikus hirdetések. Az összesen egy oldalpár terjedelmű közlemények egyebek mellett az itteni külföldi befektetésekről és lehetőségekről, az értékpapírpiacról, az adózásról, az energiaszektor, a környezetvédelem, a kutatás-fejlesztés, az információtechnológia, a közoktatás, a turizmus és a kultúra helyzetéről.

A decemberben lezárult kampányt a lap véletlenszerűen kiválasztott brit, francia, ír, német, svájci, hongkongi és szingapúri olvasóinak körében végzett hatásvizsgálat követte. Azok, akik a HER-közlemények közül legalább egyet elolvastak, az Economist többi olvasójánál magasabbra értékelik Magyarországot gazdasági partnerként. A promóciós véleményformáló hatást jellemzi például, hogy míg az összes válaszadónak csak 31 százaléka véli úgy, hogy a magyar munkaerő hatékony és jól képzett, a HER olvasóközönsége körében ez az arány 10 százalékkal magasabb. A magyarországi külkereskedelmi lehetőségek megítélésében közel ugyanekkora (61, iletve 70 százalék) volt az eltérés. A magyar termékek és szolgáltatások javuló minőségét 58, illetve 64, az üzleti élet számára kedvező infrastruktúrát pedig 31, illetve 41 százalékban ismerték el jónak az átlagolvasók és a HER közönsége. Az 51 százalékban a felső és középvezetők, 30 százalékban pedig értelmiségi foglalkozású, illetve kormányzati munkát végző válaszolók több mint fele (54 százalék) nyilatkozott úgy, hogy a HER-hirdetések segítették abban, hogy tájékozottabb legyen Magyarországról. A véleményformáló hatás méréséből gyenge pontjainkra is fény derült: az összes válaszadónak csupán 12 százaléka vélte úgy, hogy helyi cégeink nemzetközi színvonalúak, 18 százaléka értett egyet a kérdőív azon állításával, hogy az itteni társasági adópolitika vonzó, és 14 százalékuk azzal, hogy a közbiztonság jó. A magyar termékeket a válaszadók csupán 4 százaléka értékelte technológiailag fejlettnek, miközben értéküket 40 százalékuk ismerte el.

A HER-sorozat egyébként előkelő helyen, a felső 20 százalékban végzett az Economist tavalyi "slágerhirdetései" között: a legérdekesebbek rangsorában csak a Patek Philippe, a Sun Microsystem, a Siemens és a Telia fizetett közleményei előzték meg.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!