3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A magyar munkaerőpiac előtt álló kihívás, hogy növelje a foglalkoztatottságot, és ehhez az atipikus formákat jobban igénybe kellene venni - hangsúlyozta Baja Sándor, a Randstad Hungary Kft. ügyvezető igazgatója kedden sajtótájékoztatón.

A sajtótájékoztatón a világ második legnagyobb humánerőforrás (HR) szolgáltatója, a Randstad Holding felmérését mutatták be az európai, köztük a magyar munkaerőpiac előtt álló kihívásokról. Baja Sándor kiemelte, hogy Magyarországon az atipikus foglalkoztatási formák még nincsenek integrálva a munkaerőpiacba, és a társadalmi elismertsége sem tükrözi a fontosságát.
Ben Noteboom, a Randstad Holding elnök-vezérigazgatója rámutatott arra, hogy Európában az egyik legnagyobb probléma az öregedő társadalom, és ezen a flexibilis megoldások, az atipikus foglalkoztatási formák nagyobb arányú alkalmazása segíthet. Ben Noteboom kifejtette: a rugalmas foglalkoztatási formák többlet munkaerőt jelentenek, a cégek igényeihez jobban illeszkedő megoldást nyújtanak. Példaként említette, hogy a kereskedelemben szombat reggelenként megnövekvő vásárlói igény kiszolgálására jó megoldást jelentene a részmunkaidősök behívása, a napi 8 órás foglalkoztatás helyett. 

Baja Sándor kitért arra, hogy Magyarországon kevés a részmunkaidős foglalkoztatás, például az alkalmazásban álló nők mindössze 7 százaléka van jelen ilyen formában a munkaerőpiacon, míg Hollandiában ugyanez az arány 76 százalékos.
Az ügyvezető igazgató elmondta: a felmérésük szerint a magyar diákok kevéssé vannak jelen a munkaerőpiacon. A fiatalok foglalkoztatása Magyarországon különösen alacsony, holott a részmunkaidő, illetve a munkaerő-kölcsönzés lehetőséget teremtene arra, hogy tanulmányaik mellett a diákok munkát vállaljanak. 

Az idősek bevonása a munka világába szintén fontos kérdés - jelentette ki az ügyvezető igazgató -, bár ezen a területen az elmúlt időben sikerült Magyarországon növelni a foglalkoztatottságot, de még így is az utolsók között van Európában az 55-64 éves korosztály foglalkoztatottsága tekintetében.

Baja Sándor szólt arról, hogy a határozott idejű szerződések, a munkaerő-kölcsönzés, a személyzeti tanácsadók szerepének növelése hozzájárul a feketefoglalkoztatás csökkentéséhez. Példaként említette, hogy Olaszországban a rugalmas szabályozással, a kölcsönzött munkaerő növelésével párhuzamosan csökkent az illegálisan foglalkoztatottak aránya.

Az MTI kérdésére válaszolva Baja Sándor elmondta: a magyar kormány jó irányú lépéseket tesz a feketefoglalkoztatás csökkentésére, az államnak nem szabad tolerálnia az illegális munkavégzést.
 
MTI 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!