2p

A MOL romániai leányvállalatának élére január 9-től új ügyvezető igazgatót neveztek ki. A "kormányt magához ragadó" Szalay Zsolt az mfor.hu-nak az ottani befektetési környezetről, illetve terjeszkedési terveikről nyilatkozott.

Miért volt szükség a vezetőváltásra? Táblázat a legnagyobb romániai befektetőkről.

Szalay Zsolt

Milyen szempontból előnyös a MOL-nak, hogy uniós befektetőként vannak jelen a román piacon?

Mint minden gazdaságban, a román törvényhozás egyes iparágakat támogat, de ezek a kedvezmények rendszerint a szektor minden szereplőjének járnak. Vállalatunkat pozitívan érinti az a Románia és az Európai Unió között kötött kereskedelmi megállapodás, amely többnyire vámkedvezményeket jelent. Mondhatni előnyösebb helyzetben vagyunk a többi Romániába benzint exportáló országhoz képest.

Miért volt szükség a vezetőváltásra?

A MOL-csoport nemzetközi vállalatként időnként cseréli a vezetőséget annak érdekében, hogy elérje kitűzött céljait, illetve a legjobb praktikák eljussanak minden országba, ahol jelen vagyunk.

Milyen változtatásokat tervez?

A csoport hosszú távú stratégiáját központilag már jóváhagyták, így az új menedzsmentnek nem kellett más tervet kidolgoznia. Meglátásaim szerint személyi változásokra sem lesz szükség.

Nagy Vajda Zsuzsa

Menedzsment Fórum

Kapcsolódó anyagok:
Tolonganak a magyar cégek a román piacokért
A Mol is érdeklődik a szerb olajipari vállalat iránt
Gyümölcsöző háromnegyed évet zárt a romániai MOL

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!