3p

A Duna House csoport részvényeinek nyilvános értékesítése maximum 4250 forintos áron november 9-én kezdődik a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), a befolyó összegből legfeljebb 2 milliárd 508 millió forinttal emelik meg a csoport alaptőkéjét - mondta Régely Károly, a vezető forgalmazó Concorde Értékpapír Zrt. vezérigazgatója hétfőn sajtótájékoztatón, Budapesten.

A tőkeemelésből a regionális terjeszkedést, illetve az ingatlan franchise hálózat további bővítését valamint az egyéb tevékenységek fejlesztését finanszírozza a csoport - mondta Guy Dymschiz, a csoport társtulajdonosa és társ-vezérigazgatója.

Katona Zsolt, a BÉT vezérigazgatója elmondta, a tőzsdére vitel és a nyilvános értékesítés azért válik el időben egymástól, mivel a jelenleg zártkörű részvénytársaságként működő csoport a polgári törvénykönyv (Ptk.) szerint csak akkor alakulhat át nyilvános részvénytársasággá, ha belép a tőzsdére. A belépés és a nyilvános értékesítés kezdete között zajlik a cégbírósági eljárás - tette hozzá.

A Duna House-t Guy és Doron Dymschiz alapították ingatlanközvetítésre 1998-ban. A franchise hálózatot 2003-ban kezdték szervezni, jelenleg 127 irodával fedik le az egész országot. Tevékenységüket folyamatosan diverzifikálták, így van energetikai tanúsítványt készítő, vagyonértékelő és finanszírozást közvetítő cégük is - ismertette a cég történetét Guy Dymschiz.

A múlt évi, csoportszintű árbevétel 2,4 milliárd forint volt, az adózott eredmény pedig meghaladta a 700 millió forintot. A közvetített ingatlanügyletek száma több mint 11 ezer, a kihelyezett hitel összege 18 milliárd forint, míg az értékesített lakástakarékpénztári szerződések értéke 5 milliárd forint volt. Az értékesítők száma elérte az 1400-at - számolt be a részletekről a társ-vezérigazgató.

Elmondta, a csoportot által értékesített ingatlanok száma nem csökkent a 2008-as válság óta, holott a piac negyedével esett vissza. A nemzetközi terjeszkedést viszont el kellett halasztaniuk, s mindössze Prágában nyitottak irodát, hogy teszteljék az ottani piacot és a tapasztalatokat felhasználják a régiós terjeszkedésben, amelyet felvásárlásokkal akarnak megvalósítani.

A Concord mellett az Erste Befektetési Zrt., az Equilor Befektetési Zrt. valamint a Raiffeisen Bank is bekapcsolódik az értékesítésbe. A 3 millió 60 ezer törzsrészvényből most 1 millió kerül a BÉT-re. Régely Károly kifejtette: 180 ezer lesz a nyilvános értékesítésű maximum 4250 forintos áron, de a 820 ezer darabos zártkörű értékesítésből 600 ezer részvény átcsoportosítható nyilvános értékesítésre, amennyiben akkora lesz a kereslet. Miután az 1 millió részvényen túl további 100 ezer is forgalomba kerülhet, ha nagy lesz az érdeklődés, a teljes értékesítési bevétel 765 millió és 4 milliárd 675 millió forint közé eshet - tért ki a részletekre a Concorde vezérigazgatója.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!