3p

Csányi Sándor lett az első a Manager Magazin idei a száz leggazdagabb magyart rangsoroló toplistáján. Az OTP bank elnök-vezérigazgatója 70 milliárd forintosra becsült vagyonával érdemelte ki a pénzügyi dobogó legfelső fokát.

A tavaly első helyezést elért Széles Gábor visszacsúszott a harmadik helyre, mivel Demján Sándor, a TriGránit Rt. feje beelőzte. A lista érdekessége, hogy politikusok is szerepelnek rajta, a miniszterelnök mellett a gazdasági miniszter is helyet kapott. A magazin törvényes eredetű, nyilvános adatbázisokból, publikus mérlegekből, a cég közléseiből és kizárólag magyar állampolgárok részvételével állította össze listáját.

Az első helyezett vagyongyarapodása egyrészt annak köszönhető, hogy az OTP papírjai is jó évet zártak, illetve hogy Csányi részesedést vásárolt a TriGránit Rt.-ben, továbbá a médiapiacon is felvásárolt egy köztéri reklámcéget.

Demján Sándor 65 milliárdosra becsült vagyonával az előkelő második helyet szerezte meg. Az övé a piaci értéken 1,5 milliárd eurós értékűre becsült TriGránit Rt. 54 százaléka. A társaság az utóbbi hónapokban belehúzott az ingatlanfejlesztésekbe, számos helyszínen, így Lengyelországban, Romániában, Csehországban és Bulgáriában is bevásárlóközpontokat épít.

Széles Gábor 54 milliárd forinttal bronzérmes befutó lett. A Műszertechnika alapítója az utóbbi időben médiafelvásárlásairól lett ismert. Széles gazdasági tévét alapított, majd részesedést szerzett a Magyar Hírlapban is.

A negyedik helyet Leisztinger Tamás szerezte meg 37 milliárd forintos vagyonával. A befektetési üzletember rossz vásárt csinált a Pickkel, amit hamarosan tovább is passzolt a listán szereplő első helyezettnek, aki ezzel is tovább növelte húsipari érdekeltségeit.

Várszegi Gábor befektető csupán az ötödik lett az idei toplistán 36 milliárd forinttal. Cégei az utóbbi években nem szerepelnek jól, a Keravill megszűnt, a Domus és az Azúr gyengélkedik, a Fotex felett is eljárt az idő. Azonban a megszűnt boltok frekventált helyen található ingatlanjai még mindig óriási értéket képviselnek.

A listán hatodik helyet kiérdemlő Nagy Elek érdekelteltségi körébe tartozik az egyik legnagyobb magyar útépítő cég, a Vegyépszer. A hetedik hely jutott a Wallis-csoport többségi tulajdonosának, Veres Tibornak. Őt követi a sorban Bige László Tibor vegyipari mogul. Kilencedik a listán Wáberer György, a Wallis-csoport többségi tulajdonosa, tizedik pedig Erdős Ákos, a Láng Kiadó és Holding tulajdonosa.

Menedzsment Fórum

Kapcsolódó anyagok:
A MOL és az OTP a magyar cégvilág élén
Orosz a leggazdagabb magyar
Kilencven millióért kelt el a Pólus Center
Csányi: őszig újabb céget vehet az OTP

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!