2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Mol ötödét birtokló Szurgutnyeftyegaz felvásárolta a negyedik legnagyobb forgalmú orosz légitársaságot, a UTAir-t.

A Mol 21,1 százalékos csomagjával rendelkező orosz Surgutneftegas (Szurgutnyeftyegaz) nyugdíjalapja megvásárolta a UTAir orosz légitársaság 75,64 százalékos részét, de piaci információk szerint már eddig is a társaság tulajdonosa volt - adta hírül az orosz sajtó hétfőn. Az orosz Versenyhivatal már hozzá is járult az üzlethez, de az árat nem tették közzé.

A UTAir a negyedik legnagyobb orosz légitársaság, tőkésítettsége 288,5 millió dollár, de vezérigazgatója, Andrej Martiroszov szerint értéke legalább ennek az összegnek a duplája. Martiroszovot idézve a Kommerszant című lap azt írta, hogy tempósan fejlesztik a repülőgép-állományt és a helikopter-ágazatot is, mivel az energiahordozó-ipar újabb lelőhelyekhez jut hozzá, és ez a társaság fő piaca.

A vezérigazgató azt is elmondta: az üzlettel világosabbá válik a UTAir struktúrája, ez megkönnyíti és olcsóbbá teszi a hitelfelvételt. A Surgutneftegas sajtószolgálata az orosz lapok által feltett kérdésekre nem válaszolt. A konszernhez közelálló források azonban a Kommerszantnak elmondták, hogy már régebben fontolgatták a társaság helikopteres munkálatokon felüli részének eladását. Áprilisban a UTAir konzultánsa eladási ajánlatot küldött szét több piaci szereplőnek és a moszkvai önkormányzatnak. Most azonban a Szurgut vezetése félretette az eladásra vonatkozó elképzelést. A UTAir profitja felhasználható a konszern nyugdíjalapjának finanszírozására - tudatta a forrás, hozzátéve, hogy az üzletkötés technikai jellegű, és egyes találgatásokkal ellentétben nem jelent előkészületet az eladásra.

A UTAir bevétele tavaly 33 milliárd rubelt tett ki, ebből 16 milliárdot hoztak a légi szállítás és a menetrendszerű járatok, 9,7 milliárdot a külföldi és 3,5 milliárdot a belföldi helikopteres szolgáltatások és munkálatok. A tiszta nyereség 42 millió rubel volt.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!