4p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Budapest Bank csoport 2017 első hat hónapjában 5 százalékkal növelte mérlegfőösszegét az előző év azonos időszakához képest, és 9,9 milliárd forint adózás utáni eredményt ért. Az eredményt elsősorban a stabil és jó minőségű hitelportfóliónak tulajdonítja a bank.

A Magyar Fejlesztési Bank tulajdonában álló Budapest Bank csoport mérlegfőösszegét 5 százalékkal 
968 milliárd forintra növelte a tavalyi év azonos időszakához képest. A bankcsoport az előzetes terveknek megfelelően továbbra is kiegyensúlyozottan nyereséges volt 2017 első félévében, és 9,9 milliárd forintos adózott nyereséget ért el. Az eredményre az elmúlt évben továbbra is negatívan hatott a tartósan alacsony kamatkörnyezet, illetve a devizahiteles elszámolás nyomán lecsökkent lakossági hitelportfólió. A nyereséget pozitívan befolyásolta a folyamatosan javuló portfólióra képzett értékvesztés csökkenése, valamint a vállalati és lakossági új hitelkihelyezés növekedésnek indulása 2016 második felétől. Az első félévi eredményt csökkenő mértékben befolyásolták egyszeri tételek, csökkent az egyszeri értékvesztés felszabadítás mértéke is, ugyanakkor a 2016. első félévi eredmény egyszeri tételek miatt volt lényegesen magasabb a mostaninál. 

A pénzintézet ügyfelekkel szembeni nettó követelésállománya (603 milliárd forint) 11 százalékkal, ügyfelekkel szembeni kötelezettségállománya pedig 4 százalékkal (632 milliárd forint) növekedett. 
A bankcsoport működési költségei 2017 első félévében szinten maradtak (19 milliárd, 1 százalékos változás). A bankot továbbra is stabil likviditás és forrásellátottság jellemzi, tőkemegfelelési mutatója (11,4%) a hatóságilag előírt követelmények fölött van.

A Budapest Bank elsősorban a hazai kis- és középvállalatokra szakosodott üzletága növekedési lendületét megőrizve 8 százalékkal (509 milliárd forintra) növelte leszerződött hitelállományát. Az üzletág folyószámla és lekötött betét állománya 17 százalékkal 369 milliárd forintra nőtt. A bankcsoporthoz tartozó Budapest Lízing az új kihelyezések tekintetében továbbra is a vállalati lízingpiac első számú szereplője. A leányvállalat záróállománya 38 százalékkal 89 milliárd forintra, az új lízing állomány pedig 32 százalékkal 25,3 milliárd forintra nőtt az előző év hasonló időszakához képest. A bankcsoport továbbra is arra törekszik, hogy a hazai kkv-k partnereként megragadja és ügyfelei számára is elérhetővé tegye az új lehetőségeket, ezt segítik a bank fiókhálózatában működő, az uniós források közvetítését végző MFB Pontok is. A vissza nem térítendő támogatással kombinált kedvezményes uniós hiteltermékek közvetítésében a Budapest Bank közel 40 százalékos részesedést ért el az első félév végére.
 
 
A lakossági új hitelkihelyezés az első félévben erőteljesen növekedett: a bank 21 százalékkal több autóhitelt és 91 százalékkal több személyi kölcsönt helyezett ki az idei első félévben 2016 első félévéhez képest. A kiemelt fókuszt kapó jelzáloghitelezésben a bank a piaci átlagot messze meghaladó mértékű, 51 százalékkal magasabb kihelyezés révén növelte új piaci részesedését. Ennek hatására a bankcsoport lakossági bruttó hitelállománya növekedésnek indult az év végi állományhoz képest: 2017 első féléve végén 321 milliárd forint volt, ami 0,7 százalékos emelkedés tizenkét hónapra kivetítve. A Budapest Bank az egyik legnagyobb hazai hitelkártya-kibocsátóként tovább erősítette pozícióját partneri együttműködései révén, és június végén a betéti kártyákkal együtt már több mint félmillió aktív kártyát kezelt.
 
 

A lakossági folyószámla és lekötött betétállomány 1 százalékkal növekedett az előző év azonos időszakához képest, a Budapest Alapkezelő által kezelt teljes vagyon pedig 3,6 százalékkal 547 milliárd forintra nőtt. Az Alapkezelő alapokban kezelt vagyona 472 milliárdról 482 milliárd forintra növekedett 2016 első félévéhez képest. Ezzel a BAMOSZ adatai alpján a Budapest Alapkezelő 8,33 százalékos piaci részesedéssel rendelkezik a nyilvános alapok piacán.
 
mfor.hu 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!