3p

A K&H Bankcsoport 23 milliárd forint adózás utáni nyereséggel zárta az idei első fél évet, ez 45 százalékkal több, mint egy évvel azelőtt - mondta Hendrik Scheerlinck, a K&H Csoport vezérigazgatója szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.

A vezérigazgató közölte: a nyereség jelentős növekedésében szerepet játszott az ügyfelek számának megemelkedése, a nagyobb szerződési értékek, a Visa-részesedés eladása, illetve a hitelezési költségek, valamint a bankadó csökkenése. Hendrik Scheerlinck kifejtette: éves összehasonlításban a bank hitelezési piaci részedése egy év alatt, a tavaly első félévi 9,5 százalékról 9,9 százalékra nőtt. A hitelintézet hitel/betét aránya 64,2 százalék, tőkehelyzete kiváló, a csoportszintű tőkemegfelelési mutató 16,1 százalékot ér el.

Hendrik Scheerlinck elmondta: a banknak a Visa-részesedés eladásából 4,6 milliárd forintos bevétele származott, amely szintén hozzájárult a K&H nyereségének emelkedéséhez. Elmondta: a működési költségek az első félévben 6,5 százalékkal nőttek, ez részben a BEVA-díjak (Befektető-védelmi Alap)0,45 ezrelékről 1,75 ezrelékre és az OBA-díjak (Országos Betétbiztosítási Alap) nagyobb betétállományból fakadó emelkedésének, és részben a magasabb informatikai költségeknek a következménye.

A vezérigazgató kiemelte: az új jelzáloghitelek folyósítása az első félévben 39 százalékkal nőtt, a folyósított állomány 35,7 milliárd forint volt, a fogyasztási hiteleké pedig 40 százalékkal emelkedett, az állomány 6,2 milliárd forintot tett ki. Rámutatott: a kkv-hitelek állománya 10 százalékkal nőtt egy év alatt, és a 330 milliárd forintos teljes szerződött állományával a K&H a Magyar Nemzeti Bank növekedési hitelprogramja (nhp) egyik legaktívabb résztvevője maradt.

Gombás Attila, a K&H pénzügyi vezetője elmondta: ez év július 31-éig 1796 csok-kérelmet (családi otthonteremtési kedvezmény) fogadott be a bank (ezek összege 4,5 milliárd forint), ami 12,6 százalékos piaci részesedést jelent, a már megkötött csok-szerződések száma 1312, a befogadott 3 százalékos kamatozású hitelkérelmek összege 10,4 milliárd forintot ér el.

Kérdésre válaszolva a vezérigazgató elmondta: a banknak nagyon erős a likviditási és tőkehelyzete, ennek alapján a bankot érdekli minden vonzó eszközvásárlási lehetőség. Egy másik kérdésre azt válaszolta: korai lenne még megmondani, hogy az anyabank, a belga KBC érdeklődik-e a napjainkban még állami tulajdonban álló Budapest Bank iránt, ha eladó lesz a BB, megvizsgálják majd, érdemes lesz-e megvenni.

A bank ügyfélhiteleinek állománya ez év június végén 1245 milliárd forint volt, 2,7 százalékkal csökkent a tavaly első félévihez képest, az ügyfelek betéteinek állománya viszont idén az első hat hónapban 1579 milliárd forintra emelkedett, a tavaly első félévi 1334 milliárd forintról.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!