3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Évente több ezer internet felhasználót fosztanak ki teljesen a kiberbűnözők. A Kasperksy Lab által készített kutatás eredménye azt mutatja, hogy az áldozatok több mint a fele (52%) csak részlegesen, vagy semennyire nem kapták vissza az ellopott pénzt.

Minden évben milliárdos veszteséget okoz a sokszínű és kifinomult kiberbűnözés, amely a fogyasztókat érinti, legyen szó pénzügyi visszaélésről vagy személyes adatok ellopásáról. Ez az összeg a valóságban jóval több lehet, ugyanis számos eset marad észrevétlen és/vagy megoldatlan.

Úgy tűnik, továbbra is nagyon jövedelmező a kiberbűnözés: a kutatás eredményei alapján az áldozatok átlagosan 140.000 Ft értékű kárt szenvednek egy eredményes támadás esetén, minden tizedik válaszadó majdhogynem 1.5 millió Ft-os veszteségről számolt be.
 
 

A felhasználók nagy többsége (81%) végez pénzügyi tranzakciót online, és 44 százaléka tárolja pénzügyi adatait mobil készülékeken. Mivel egyre több felhasználó használ online felületet a pénzügyi tranzakciókhoz, a kiberbűnözők folyamatosan keresik a lehetőségeket, miként tudják feltörni ezeket a fiókokat. Mindenki számára fontos, hogy megbízható informatikai védelemmel rendelkezzen, hogy megvédje adatait és pénzét, ennek ellenére a felhasználók csupán 60%-a gondoskodik minden eszközének védelméről (asztali számítógép, laptop, pendrive, okostelefon, okostévé stb.).
 
Az online biztonsághoz való hozzáállást gyakran befolyásolja az a tévhit, miszerint az ellopott pénzt vagy adatokat automatikusan visszatérítik. A válaszadók közel fele (45%) azt feltételezi, hogy a bankok automatikusan visszafizetik a kiberbűnözők által okozott pénzügyi károkat, de a felmérés összegzése alapján kiderült, hogy az áldozatok több mint fele soha vagy csak részben kapta vissza pénzét.
 
"A kiberbűnözők folyamatosan új módszereket keresnek, hogy kihasználják és megtévesszék a fogyasztókat, épp ezért nagyon fontos minden internet felhasználók számára is, hogy védve legyenek. A kiberbűnözők pénzügyi bűncselekményeket végrehajthatnak rosszindulatú programmal, adathalászattal, mobilbank fiók feltöréssel stb. Ne gondolja senki, hogy az ellopott adatokat vagy pénzt visszatérítik. A legjobb módja, hogy megőrizzük pénzünket az interneten, ha mindent megteszünk annak érdekében, hogy ne váljunk áldozattá azáltal, hogy speciális szoftvereket használunk, amely megvédi a személyazonosságunkat és szenzitív adatainkat a bűnözőktől." – mondta Vjacseszlav Zakorzhevsky, a Kaspersky Lab Anti-Malware Kutatócsoport vezetője.
 
mfor.hu 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!