3p

Még így a cikk legelején tippelésre buzdítjuk! Kommentben írja meg, sikerült-e kitalálnia.

Több mint 47 milliárd forintot fizetett az államkassza helyett látványcsapatsport szervezeteknek az OTP az elmúlt hat évben - írta a G7 a csütörtöki cikkében, melyben próbálták feltérképezni, a hazai és külföldi nagyvállalatok mennyi pénzt tolnak a sportba ahelyett, hogy azt adóként befizetnék. 

Az OTP mellett a Molról, a Magyar Telekomról, az E.On-ról és a GE Hungary-ről sikerült kideríteni, hogy TAO-n keresztül támogatja a hazai sportot. És bár a legnagyobb hazai bank, az OTP közölte a legrészletesebb adatokat, a válaszuk mégsem volt teljes körű. Azt ugyanis nem árulták el, hogy az általuk adott támogatás mely sportszervezetnél kötött ki, csak annyit közöltek, hogy a labdarúgást és a kézilabdát részesítik előnyben, ezen belül is főleg az utánpótlás-nevelést. 

Bár az OTP próbált titkolózni, mégis tudjuk, hova folyatja az államkasszába való pénzeket. A támogatási folyamat másik végéről találhatunk rá a megoldásra, ami bár teljesen logikusnak tűnik, nem biztos, hogy egyszerűen kitalálható lenne a kedvezményezett kiléte; még a személyi összefonódások révén sem. A közös pont a történetben Csányi Sándor személye, aki nemcsak az OTP élén áll, de a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke is. Ez alapján érthető, hogy a bank egyik előnyben részesített sportága a labdarúgás. 
 
Csányi Sándor az MLSZ legutóbbi közgyűlésén 

A 47 milliárd forint 97,6 százaléka, vagyis 45,6 milliárd forint a Magyar Labdarúgó Szövetséghez vándorolt. 

Mindezt pedig maga az MLSZ "vallotta be", a közgyűléseken tárgyalt éves szakmai és pénzügyi beszámolókban ugyanis szinte "tételesen" lebontják, honnan érkeznek a TAO-pénzek. Az OTP 2015-ben adta a legtöbb támogatást, 10,4 milliárd forintot, 2016-ban 9,2-t, előtte viszont pár milliárddal kevesebb jutott. Az adatok alapján megállapítható, hogy átlagosan évi 7,5 milliárd forintot utal az OTP az MLSZ-nek. 
 
 
 
A bank mellett a Mol 2011-ben adott 505 milliót, tavaly pedig ennek sokszorosát, 4,9 milliárdot utal az államkassza helyett a szövetségnek. Az OTP és a Mol mellett szinte minden évben feltüntetnek még egy "egyéb" kategóriát is, ám a titokzatos szereplőktől kapott TAO elenyésző nagyságrend. Néhány tíz-, százmillióról beszélhetünk, a legnagyobb tétel 2015-ben került feltüntetésre, 2,5 milliárd forint.
 
Kapcsolódó anyag:
Az MLSZ sportfejlesztési programja alapján a beérkező támogatásokat javarészt az utánpótlás-nevelésre, valamint a személyi jellegű kiadások fedezésére fordítják. A 2016-os program szerint
  • személyi jellegű ráfordításokra valamivel több mint egymilliárd forintot igényeltek, 
  • tárgyi eszközökre 890 milliót,  
  • utánpótlás-nevelésre 4,1 milliárdot, 
  • általános képzésre 116 milliót, 
  • szakképzésre 13,9 milliót,
  • versenyeztetésre pedig 3,9 milliárdot. 
 
Székely Sarolta
mfor.hu 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!