3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Minden korábbinál több vendégéjszakát regisztráltak a hazai szálláshelyeken 2007-ben a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint.

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) most publikált 2007. évi végleges adatai szerint a magyarországi kereskedelmi szálláshelyeken 7,5 millió vendég 20,1 millió vendégéjszakát töltött el. Ez a vendégek számát tekintve 4,1 százalékos, a vendégéjszakák számát tekintve 2,4 százalékos bővülést jelent, amely eredmények az előzetesen publikált adatoknál jóval kedvezőbbek. A kereskedelmi szálláshelyek vendégforgalma - mind a vendégek, mind a vendégéjszakák számát tekintve - a rendszerváltás utáni időszak rekordértékét érte el 2007-ben.

Az elmúlt öt évben a szállodák szobakapacitása összességében 8,3 százalékkal bővült. Az összes kapacitáson belül nőtt a magasabb színvonalú szobák aránya: a négycsillagos szállodák szobakapacitása 45 százalékkal, az ötcsillagos szobáké 23,2 százalékkal nőtt 2003 óta, miközben az egy- és kétcsillagos házak szobaszáma csökkent. Figyelemreméltó, hogy a kapacitásbővülés ellenére - a szállodák vendégforgalmának dinamikus növekedése eredményeként - a 2003-as 43,7 százalékról 2007-re 50,1 százalékra nőtt a hotelek szobakapacitás-kihasználtsága.

Az egyes turisztikai régiók vendégforgalmát vizsgálva elmondható, hogy 2007-ben a legdinamikusabb vendégéjszakaszám-bővülést a Tisza-tó (9,2 százalék) mutatta, de az országos átlagnál nagyobb mértékű volt a növekedés a Balatonnál (3,7 százalék), a Nyugat-Dunántúlon (2,9 százalék), az Észak-Alföldön (2,8 százalék) és a Budapest-Közép-Dunavidéken (2,5 százalék) is. Észak-Magyarországon, a Közép-Dunántúlon és a Balatonnál a külföldi forgalomkiesést teljes mértékben kompenzálta a belföldi forgalom bővülése, ami összességében is a vendégéjszakák számának növekedését eredményezte.

A kereskedelmi szálláshelyeken regisztrált vendégéjszakák száma alapján legfontosabb küldőországok közül dinamikus növekedés jellemezte a román, a cseh, a spanyol, a lengyel, az orosz és a francia vendégéjszakák számát.

A magyarországi kereskedelmi szálláshelyek 2007-ben 140 milliárd forint bruttó szállásdíj-bevételt realizáltak, ami 6,5 százalékos növekedést jelent a 2006. évhez képest A szállásdíj-bevételek közel kétharmada a külföldi vendégektől származott, a belföldi szállásdíj-bevételek a külföldinél jóval dinamikusabb bővülést mutattak.

2007-ben a magánszálláshelyek vendégforgalma is igen kedvezően alakult: 913 ezer vendég több mint 3,7 millió éjszakát töltött el, ami ez elmúlt évek legmagasabb értéke. A fizetővendéglátás és a falusi szállásadás területén egyaránt vendégforgalom-bővülést tapasztaltak mind belföldi, mind külföldi vonatkozásban: a belföldi vendégéjszakák száma 33,1 százalékkal, a külföldi vendégéjszakák száma 2,3 százalékkal nőtt.

Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!