2p

A Siemens vezérigazgatója szerint kínai vállalatok németországi cégvásárlásai, például a Kuka robotgyáró megvásárlása is a globalizáció természetes és helyénvaló következményei.

Nincs abban semmi különös, hogy kínai befektetők akarják megvásárolni a német Kuka robotgyártót - jelentette ki Josef Kaeser, a Siemens vezérigazgatója Angela Merkel pekingi látogatása alkalmából egy üzleti rendezvényen. Ha józanul szemléljük a dolgokat be kell látnunk, hogy Németország a háború után minden más nemzetnél jobban profitált az exportból és a globalizációból. "A globalizáció azonban nem egyirányú utca. Jönnek szembe is" - fogalmazott. Mindez csak azt igazolja - tette hozzá -, hogy Németország mennyire erős és technológiai szempontból mennyire vonzóvá váltak vállalatai. Ez teljesen rendjénvaló dolog.

A vezérigazgató hangsúlyozta, hogy a Siemens maga azonban nem érdeklődik a Kuka megvásárlása iránt. "Ha érdekelne bennünket, már rég léptünk volna az ügyben" - fogalmazott.

A Kínával fenntartott kereskedelmi kapcsolatokról szólva a Siemens vezérigazgatója drasztikus fejlődéssel jellemezte az elmúlt húsz évet. Miközben a német vállalatok egykor csak exportáltak - egyebek között technológiai ismereteket is - és eközben "nagyon jó üzletet csináltak", addig Josef Kaeser szavai szerint manapság már kemény versenyben kell kiérdemelniük a megrendeléseket. A Siemens számára Kína változatlanul nagyon fontos piac - szögezte le a vezérigazgató.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!