3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Több napos szép emelkedés után ismét mínuszba váltottak a tőzsdeindexek a világban, így Budapesten is. A forint ma is folytatja gyengülését, már a 364-et ostromolja az euró.

Bár tegnap a nap nagy részét pluszban töltötték az európai és amerikai tőzsdeindexek, az amerikai kereskedés végére elromlott a hangulat, és 1-2 százalékos mínuszok alakultak ki. A mai nap sokkal rosszabbul kezdődik, a német, francia mutatók 3-4, a dél-európaiak két százalék körüli mínuszban vannak. A BUX is 2,8 százalékos esést mutat tíz óra körül. Az esést az OTP vezeti három százalék feletti süllyedéssel, a Richter és a Mol 1-2 százalékkal süllyed.

Új mélypontokon a forint, amely már tegnap is negatív rekordot döntött. Tegnap este már 362 közelébe ugrott az euró, ma pedig a 364-et ostromolja. Ez mintegy 0,9 százalékos gyengülés. A lengyel zloty 0,4, a cseh korona 0,6 százalékkal gyengül, tehát a jelenség régiós. Ám a forint ismét aluletljesíti kissé régiós társait.

 Az euró/forint árfolyam. (Tradingview.com)

Egyes országokban talán javul, vagy legalább stagnál a fertőzöttek száma, másutt azonban tovább romlik a helyzet. Különösen súlyosnak látszik a helyzet az USA-ban. Magyarországon is nőnek a fertőzöttségi és halálozási számok, és kijött a hazai beszerzésimenedzser-index, amely durva visszaesést jelzett a TrendFM tudósítása szerint.

A magyar kormány eközben nem tervezi a munka nélkül maradók megsegítését a bérgarancia kiterjesztésével. Azt javasolja nekik, hogy “találjanak mielőbb új állást”.

Az olaj is megint lefelé indult el, a WTI egyre közelebb kerül a 20 dolláros határhoz, amit eddig csak rövid időre lépett át. Ismét emelkedik az arany, 1600 dollár fölé ment, miközben a német és amerikai államkötvényeket is veszik, így zuhannak a hozamok.

Csúnya adatok Ázsiából

A legutóbbi ázsiai adatok, mint a gyáripari termelés, a japán “tankan jelentés” csalódást okoztak. Ennek alapján a gazdasági visszaesés mértéke nagyobb lehet annál, mint ahogy korábban várták. Főleg ez a hír küldhette ma lejtőre a tőzsdeindexeket, de valójában már tegnap este az USA-ban elromlott a hangulat. Ebben nagy szerepe lehetett annak, hogy New York államból félelmetes adatokat jelentettek a járványról.

Csökkentették az OTP és a Mol célárát

A Goldman Sachs 12 200 forintra vágta vissza az OTP-re vonatkozó célárát, ezzel pedig a korábbi optimizmust tükröző 17 500 forintos célár után a jelenlegi legalacsonyabb célárat adta a bankpapírra – írja a KBC Equitas. Az ajánlás viszont továbbra is vétel maradt, a 12 200 forint még így is 28 százalékos felértékelődést feltételez.

A Dom Maklierski elemzője 2726 forintról 1927 forintra csökkentette a Mol-ra vonatkozó célárát. Az ajánlást pedig vételről tartásra módosították. Az elemzői konszenzus jelenleg 2677 forint – írta a brókercég.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!