4p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az Alstom energetikai üzletágának integrációja miatt többszörösére emelkedett a GE magyarországi konszolidált árbevétele tavaly; a cég a tervek szerint tovább erősíti magyarországi jelenlétét és bővíti magyar beszállítói számát.

Joerg Bauer, a General Electric (GE) magyarországi leányvállalatának elnöke az MTI-nek adott interjúban elmondta, hogy a vállalat árbevétele tavaly 4452 milliárd forintra nőtt, az egy évvel korábbi 1606 milliárd forintról, az Alstom francia gépipari konszern erőművi és áramelosztó berendezéseket gyártó üzletág (Power and Grid) integrációja és az ezzel kapcsolatos átszervezés, valamint a kapcsolódó egyszeri árbevételnövekedés következtében.

Ennek eredményeként a mintegy tíz üzleti területen tevékenykedő magyarországi leányvállalat adófizetési kötelezettsége a 2014-es, mintegy 63,96 milliárd forintról 585,35 milliárd forintra emelkedett a konszolidált, nem auditált adatok szerint. Ezzel párhuzamosan a magyar cég adózás előtti eredménye 304,32 milliárd forintról 4415 milliárd forintra ugrott - mondta Bársony Farkas, a GE Hungary Kft. adózásért is felelős ügyvezető igazgatója.

Megjött az első felújított metrókocsi

Joerg Bauer elmondta azt is, hogy miközben a kiemelkedő volumenű nemzetközi akvizíció, valamint a vállalatcsoport - szakszervezetekkel egyeztetése alatt álló -  szerkezetátalakítási terve két év alatt 6500 munkahely megszüntetésével járhat Európában, addig Magyarországon az átszervezés mindössze 40 dolgozót érinhet, akik többségének a GE más magyar gyáregységeiben ajánlanak fel munkalehetőséget.

Bársony Farkas ismertette, hogy a cég évente mintegy 30 milliárd forintot fordít beruházásra és az elmúlt években több stratégiai beruházást indított Magyarországon. Ezek a GE magyarországi jelenlétének további bővítését szolgálják - mondta. Példaként megemlítette, hogy a GE tavaly 1,67 millió forint értékű befektetéssel fejlesztette a repüléstechnikai üzletágának veresegyházi gyárát, az egészségügy üzletág pedig több mint 11 milliárd forint értékű beruházás keretében egészségügyi informatikai alkalmazást fejleszt a Szegedi Tudományegyetemmel, a Pannon Egyetemmel, valamint a Nemzeti Onkológiai Intézettel közösen. A cég emellett további hazai egyetemekkel is együttműködik más szakmai területeken.

Joerg Bauer megjegyezte: az organikus növekedés, valamint a cég 1200 magyar beszállítója (elsősorban kkv-k) számának és az általuk beszállított termékek és szolgáltatások körének bővítése mellett, a GE főként a minél nagyobb hozzáadott értékkel járó fejlesztésekre koncentrál. A vállalat célja az, hogy tevékenységek szerint szervezett, integrált klasztereket hozzon létre, amelyek egyesítik működésének egyes szegmenseit - mint például a műszaki és digitális képességek - az oktatási intézményekkel, kkv-kal, egyéb helyi partnerekkel és a start-up vállalatokkal kialakított együttműködésekkel és illeszkednek a GE digitális stratégiájába.

A GE a világ vezető digitális iparvállalata, a Forbes Magazin 2015. évi toplistáján a világ 9. legértékesebb vállalataként rangsorolta a GE-t, amely 175 országban van jelen és több mint 350000 munkavállalót foglalkoztat világszerte. A GE 1989 vége óta működik Magyarországon, a "Figyelő Top 200" 2014-es kimutatása szerint Magyarország harmadik legnagyobb vállalata, továbbá a második legnagyobb exportőr az országban. A magyarországi cég több mint 10000 munkavállalóval, 12 gyárral, 5 K+F központtal, 3 regionális üzleti központtal kiemelt szerepet tölt be a GE közép- és kelet-európai régiós cégcsoportjában. A vállalat ipari termelésének 99 százaléka exportra kerül, a magyar kormány 2012 végén stratégiai együttműködési megállapodást kötött az amerikai konszernnel.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!